آزادی کامل الرطبه درغرب الانبار و درخواست حیدر العبادی از نیروهای امنیتی و وزارت کشور برای پیگرد گروه های تروریستی مسئول انفجارهای بغداد از مهمترین اخبارعراق است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه، «هادی رزیج» فرمانده پلیس استان الانبار عراق روز سه شنبه از آزادی کامل منطقه «الرطبه» در غرب این استان از سیطره گروه تروریستی داعش خبر داد. وی همچنین اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق پرچم این کشور را بر بالای یکی از ساختمان های این منطقه برافراشتند.

رزیج اظهار داشت که نیروهای امنیتی توانستند شهر الرطبه در ۱۳۰ کیلومتری غرب الرمادی را به صورت کامل از لوث گروه تروریستی داعش آزاد نموده و پرچم عراق را بر بالای یکی از ساختمان های آن نصب نمایند.

وی همچنین از استقرار نیروهای امنیتی در محلات و مناطق مختلف شهر الرطبه خبر داد. در همین حال شورای استان الانبار با تبریک آزادی منطقه الرطبه از لوث داعش، فرماندهی عملیات مشترک عراق را به آغاز عملیات آزادسازی فلوجه فراخواند.

از سوی دیگر «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق از نیروهای امنیتی این کشور که توانستند وارد شهر الرطبه در غرب الانبار شوند تمجید کرد. دفتر العبادی در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی توانستند طعم خواری و حقارت را به تروریست ها بچشانند.

نخست وزیر عراق همچنین از فرماندهی عملیات مشترک و وزارت کشور عراق خواست تلاش های خود برای شناسایی گروه های تروریستی مسئول انفجارهای بغداد را که روز سه شنبه ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت افزایش دهند. وی همچنین از گروه های سیاسی خواست تا اختلافات را کنار گذاشته و راه را بر روی گروه های تروریستی ببندند.

حیدر العبادی همچنین وعده داد که عاملان انفجارهای تروریستی روز سه شنبه در بغداد را که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر شد مورد تعقیب و پیگرد قرار دهد. وی همچنین انجام تغییرات در ساختار اطلاعاتی حفاظت از شهرها را خواستار شد.

از سوی دیگر سازمان ملل متحد به شدت انفجارهای تروریستی روز سه شنبه در شهرک صدر و منطقه الرشید بغداد را محکوم کرد. «یان کوبیش» نماینده ویژه سازمان ملل در عراق طی بیانیه ای سلسله انفجارهای تروریستی روز سه شنبه در بغداد را که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر از جمله زنان و کودکان شد، محکوم نمود.