محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصار الله، رژیم سعودی را مسئول اول و آخر حوادثی دانست که در یمن رخ می دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، محمد عبدالسلام سخنگوی انصار الله و رئیس هیات مذاکره کننده این جنبش در مذاکرات کویت، در واکنش به بیانیه هیات ریاض (وابسته به منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن) پیرامون کناره گیری از مذاکرات اعلام کرد که دولت منصور هادی تلاش می کند برای پیشبرد اهدافش از بیگانگان کمک بگیرد و ما خواهان توافق سیاسی بین گروه های یمنی هستیم.

عبدالسلام تصریح کرد که راهکار یمن تنها از طریق توافق سیاسی پیرامون ریاست جمهوری و دولت میسر می شود. وی افزود: ما کمیته نظامی را که یک طرف آن متجاوز است نمی پذیریم.

هیات وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری فراری یمن روز سه شنبه در راستای کارشکنی در مسیر مذاکرات صلح یمن در کویت، از این مذاکرات کناره گیری کرد. هیئت ریاض در بیانیه ای، تجاوز عربستان به یمن را که از بیش از یکسال پیش آغاز شده نادیده گرفت و تلاش کرد تمام تبعات این تجاوز فاجعه بار را به گردن کمیته انقلابی یمن بیندازد.

هیات ریاض، کمیته انقلابی یمن را به تخریب نهادهای دولت متهم کرد و این کمیته را مسئول اوضاع فاجعه بار، هدف قرار دادن غیر نظامیان، عدم احترام به آتش بس و محاصره غیر نظامیان بویژه در تعز دانست.

عبدالملک المخلافی رئیس این هیات مدعی شد که انصارالله به آتش بس در یمن پایبند نبوده است. وی در عین حال اعلام کرد که این هیات علیرغم تعلیق مشارکت خود در مذاکرات کویت این مذاکرات را ترک نخواهد کرد.

این ادعاهای هیات ریاض در حالی است که جنگنده های سعودی و مزدوران آنها همچنان به نقض آتش بس در یمن ادامه می دهند.