پایگاه علمی خبری رب که به صورت تخصصی در زمینه مسائل تعلیم و تربیت و نهاد آموزش و پرورش، فعالیت می کرد به کار خود پایان داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، حبیب‌الله رحیم‌پور ازغدی، مدیرمسئول پایگاه خبری رب در گفتگو با مهر، از توقف فعالیت این تارنمای علمی خبر داد و گفت: پایگاه خبری رب تنها پایگاه خبری علمی و غیردولتی بود که می‌کوشید همبستگی‌ها، کاستی‌ها و کوشش‌های آموزشی و پژوهشی و کارآفرینی را در رشتۀ علوم تربیتی به‌صورت رایگان به آگاهی همگان درآورد. این پایگاه رسانه‌ای، رویدادهای علمی آموزش و پرورش را پوشش می‌داد و به بازتاب دیدگاه‌ها و نقدهای دانش‌ورزان و پژوهشگران دربارۀ آموزش و پرورش رسمی و غیررسمی ایران می‌پرداخت.

رحیم پور با بیان اینکه پایگاه خبری رب از ۵ بهمن۱۳۹۳ آغاز به‌کار کرد و با وجود دشواری‌های فراوان کار مستقل، فعالیت آن تا ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ادامه یافت، گفت: اینک به دلیل نیازهای مالی گریزناپذیر در روزنامه‌نگاری حرفه‌ای، دیگر برای گردانندگان این تارنما امکان به‌روزرسانی و پیشبرد کار وجود ندارد.

وی درباره فعالیت های انجام شده در این پایگاه اظهار داشت: ما در یک کوشش داوطلبانه در این بازۀ زمانی بیش از ۶۰۰۰ خبر نوشتیم و در تارنما و پیام‌رسان‌های رب نشر دادیم که بیش از ۱۲۰۰۰۰۰۰ بار از سوی دانشگاهیان و فرهنگیان بازدید داشت و دست‌به‌دست شد.

این دانش آموخته فلسفه تعلیم و تربیت گفت: در این مدت بارها و بارها ضرورت رب نمایان گشت، از سوی فرهیختگان فایده‌اش به ما گوشزد شد و با نقدهای پیشبرنده و پیشنهادهای فراوانی همراه شد. دشواری‌های زیادی بر سر راه بود که از بسیاری رد شدیم و هیچ دوست نداشتیم آخرین خبری که می‌دهیم پایان‌یافتن کار تارنمای رب باشد، اما افسوس که امروز پس از تلاش‌های شبانه‌روزی و برنامه‌ریزی‌ها و رأی‌زنی‌های فراوان دیگر راه و راه‌کاری نمانده است.

وی در پایان گفت: ایده‌پردازان و گردانندگان رب باور دارند که نهاد آموزش و پرورش در ایران یک‌گام به‌پیش نمی‌رود، مگر این که دانش آموزش و پرورش به پیش رود و بی‌شک پیشرفت دانش آموزش و پرورش نیازمند آگاه‌سازی‌های پیرامونی از تلاش‌های دانشکده‌ها، پژوهشکده‌ها و اندیشکده‌های علوم تربیتی در ایران است. آگاهی‌هایی که از راه خبررسانی و روزنامه‌نگاری دانش می‌گذرد و به خودآگاهی عمومی می‌انجامد.