باراک اوباما با طرح کنگره برای مشروط کردن کمک مالی به اسلام آباد مخالفت کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اکسپرس نیوز، دولت اوباما با طرح کنگره آمریکا در مشروط ساختن کمک ۴۵۰ میلیون دلاری به پاکستان مخالفت کرد و اعلام کرد مخالفت با کمک مالی به پاکستان باعث خلل در روابط اسلام آباد -واشنگتن می شود.

کاخ سفید اعلام کرده است در هفته جاری چگونگی مبارزه با گروه تروریستی «شبکه حقانی» در کابینه به رای گذاشته می شود و تصمیم نهایی در مورد کمک مالی به پاکستان گرفته می شود.

وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرده است: دولت آمریکا از طرح بلوچستان آزاد و خودمختار حمایت نمی کند. پاکستان از متحدان واشنگتن در منطقه بشمار می رود و آمریکا به تمامیت ارضی پاکستان احترام می گذارد. از تمام احزاب سیاسی در پاکستان خواسته می شود با کنار گذاشتن اختلافات با یکدیگر به تفاهم برسند.

لازم به ذکر است کنگره آمریکا چندی پیش با طرح کمک مالی ۴۵۰ میلیون دلاری به پاکستان برای خرید جنگنده های «اف۱۶» از آمریکا مخالفت کرد و کمک مالی به این کشور را مشروط به مبارزه با گروههای تروریستی از جمله «شبکه حقانی» کرده بود.

از سویی دیگر دولت اسلام آباد هشدار داده است اگر آمریکا هشت فروند جنگنده را در اختیار پاکستان قرار ندهد راه دیگری برای خرید این جنگنده ها را در پیش خواهد گرفت.