نمایشگاه قرآن کریم به منظور نمایش عظمت کتاب خداوند متعال و اهمیت شناخت تاریخ قرآن کریم و آشنایی زائران حرم نبوی با محتوای دقیق این کتاب آسمانی، در مدینه منوره برگزار شده است.

به گزارش پرس شیعه، رجاء بن عایش الجهنی ، مدیر نمایشگاه قرآن کریم مدینه منوره، گفت: این نمایشگاه از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر و همچنین پس از نماز عصر تا ساعت ۹ شب پذیرای علاقمندان است.

وی افزود: بروشورهای این نمایشگاه برای آشنایی زائران با محتویات نمایشگاه، به زبان های عربی، انگلیسی، اردو، فرانسوی، اندونزیایی، ترکی و هوسایی ترجمه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه علاوه بر استفاده از تکنولوژی برای نشان دادن عظمت کتاب خداوند متعال، کتاب هایی در مورد تاریخ قرآن کریم و همچنین نسخه های خطی قرآن و ابزار کتابت قرآن کریم به اضافه خوشنویسی ها و تصاویر قدیمی و جدید از این کتاب آسمانی به نمایش گذاشته شده است.

به گفته مدیر نمایشگاه قرآن مدینه، چند نسخه خطی ویژه از قرآن کریم در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است که زائران می توانند برای اولین بار آنها را مشاهده کنند. همچنین پرده کعبه که در ۱۴۰ سال پیش بافته شده است، برای نمایش عموم ارائه شده است.