بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اظهارات اخیر عبد الفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر مبنی بر لزوم حل و فصل منازعات میان فلسطینیان و صهیونیست ها استقبال کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النشره، اظهارات اخیر «عبدالفتاح السیاسی» رئیس جمهوری مصر در خصوص لزوم حل و فصل منازعات میان فلسطینیان و صهیونیست ها مورد استقبال «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو در واکنش به اظهارات السیسی تصریح کرده است: تلاش های سیسی برای حل و فصل این منازعه قابل قدردانی است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین اظهار داشت: حل و فصل منازعات اسرائیل و فلسطین مسأله مهمی است و به همین دلیل تلاش های السیسی در این زمینه برای من بسیار حائز اهمیت است.

نتانیاهو در ادامه مدعی شد: اسرائیل آماده است تا از طریق همکاری با مصر و دیگر کشورهای عربی برای پیشبرد روند دیپلماتیک در قبال فلسطینیان و تقویت امنیت منطقه تلاش کند.

این اظهارات در حالی است که رژیم صهیونیستی همواره با ارتکاب جنایت های جنگی علیه فلسطینیان آنها را به شدت تحت فشار قرار داده و حاضر به پذیرش «قدس» به عنوان پایتخت فلسطین نیست.

گفتنی است، رئیس جمهوری مصر پیشتر اعلام کرده بود: توسعه روابط قاهره – تل آویو با ایجاد راه حل برای قضیه فلسطین ارتباط دارد.

وی با بیان این مطلب گفته بود: مصر آمادگی دارد در تلاش ها برای حل بحران فلسطین مشارکت داشته باشد.