معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به کاستی‌ ها و نارسایی‌ ها گفت: قدر سرباز و سربازی باید در جامعه شناخته شود؛ جامعه باید به سرباز خود افتخار کند و امروز ما این‌ گونه نیستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار سید مسعود جزایری در هشتمین جشنواره جوان سرباز که صبح امروز در مجموعه فرهنگی ورزشی امام علی (ع) در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه امروز جشنواره جوان سرباز مراحل تکاملی و بلوغ خود را طی می‌کند. به این جشنواره نباید صرفا به عنوان تبلیغی و رسانه‌ای نگاه کرد.

وی در ادامه گفت: این جشنواره می‌تواند پایه‌ای برای ارتقای وضعیت سربازی در جامعه ما باشد.

جزایری، سرباز را یکی از عناصر مهم قدرت در جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: جا دارد در این زمینه دستگاه‌ها هر چه که می‌توانند تلاش کنند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: درخواست ما این است همه دستگاه‌های لشگری و کشوری به این مسئله اهتمام بیشتری نشان دهند.

وی با اشاره به یک مجموعه رسومات فکری در جامعه که مبتنی بر یک پیشینه تاریخی است، گفت: این رسومات چالشی است که در بخشی از جامعه ما در مورد سربازی وجود دارد؛ این چالش باید برطرف شود، زیرا سرباز یک عنصر مهم قدرت و دفاعی است.

جزایری ادامه داد: در دوران دفاع مقدس وجود سربازان برای کشور و انقلاب محرز و ثابت شده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: حفظ طراوت و عزت سرباز نکته مهمی است که بر همه ما و دستگاه‌ها واجب است؛ در این مورد نباید صرفا به شعار اکتفا کرد.

وی افزود: ما نیاز به یک بهره‌برداری و بهره‌گیری دو طرفه داریم. زمینه بهره‌برداری بهینه و ارزشمند از این نیروهای جوانی و بانشاط مربوط به نیروهای مسلح و دستگاه‌های پذیرنده است.

جزایری با اشاره به کاستی‌ها و نارسایی‌ها گفت: قدر سرباز و سربازی باید در جامعه شناخته شود؛ جامعه باید به سرباز خود افتخار کند و امروز ما این‌گونه نیستیم. مشکل داریم و باید آن را برطرف کنیم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: اگر سرباز در جبهه‌ها افتخارآفرینی می‌کند، در پادگان، شهر و روستا همه باید به او افتخار کنند.