دولت مستعفی یمن در خیانتی جدید به مردم این کشور ضمن دفاع از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات، مدعی شده است که انصار الله غیرنظامیان یمنی را هدف قرار می دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الیوم السابع، وزارت خارجه دولت مستعفی یمن از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان دفاع کرده و نسبت به انتقادهایی که به عربستان و امارات در خصوص حمله به غیرنظامیان یمنی وارد شده واکنش نشان داده است.

وزارت خارجه دولت مستعفی یمن مدعی شده است که نیروهای انصار الله غیرنظامیان را در بیمارستان الثوره و بازار ماهی الحدیده هدف قرار داده بودند و از اینکه برخی کشورها و اتحادیه اروپا ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان را عامل کشتار غیرنظامیان یمنی می دانند ابراز تعجب و شگفتی کرده است.

بر اساس این خبر، «ریاض یاسین» سفیر دولت مستعفی یمن در پاریس نامه ای وزارت خارجه دولت «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن به وزارت خارجه فرانسه داده و در این نامه اتهاماتی به انصار الله در خصوص هدف قرار دادن غیر نظامیان وارد کرده است.

تلاش دولت مستعفی یمن برای تطهیر عربستان و امارات از جنایت هایی که علیه غیرنظامیان یمنی مرتکب می شوند در حالی صورت می گیرد که جدیدترین جنایت عربستان در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان یمنی دست کم ۵۱ کشته برجای گذاشته است. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز اخیرا اعتراف کرد که اکثر قربانیان جنگ یمن غیرنظامی هایی هستند که به دست عربستان و امارات کشته شده اند.