نماینده الازهر گفت: سلفی ها دچار افراطی گرایی دینی در برخی مسایل فقهی هستند و تمام مخالفان خود را تکفیر می کنند و تمام جریان ها و جنبش های افراطی و خشونت گرا از دل جریان فکری سلفی پدیدار شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ محمد حسان از مبلغان سلفی مصر به تازگی اعلام کرده بنا دارد در ماه رمضان برنامه ای در راستای اصلاح گفتمان دینی در مصر و در شبکه ماهواره ای الرحمه اجرا کند.

این اقدام شیخ حسان پس از آن صورت می گیرد که رئیس حزب سلفی النور چندی پیش اعلام کرد سلفی ها نیز باید در جریان اصلاج گفتمان دینی در مصر سهیم باشند که این اظهار نظر وی در آن زمان نیز با مخالفت مسئولان الازهر روبرو شد که جریان اصلاح گفتمان دینی را منحصر به الازهر دانستند.

اما اکنون نیز عباس شومان نماینده الازهر در واکنش به اقدام شیخ محمد حسان گفت: این اقدام حسان، اقدامی بیهوده و نوعی بی نظمی و جنجال سازی رسانه ای و بازی کردن با جریان اصلاح گفتمان دینی در مصر می باشد.

وی افزود: سلفی ها دچار افراطی گرایی دینی در برخی مسایل فقهی هستند و تمام مخالفان خود را تکفیر می کنند و تمام جریان ها و جنبش های افراطی و خشونت گرا از دل جریان فکری سلفی پدیدار شده است.

نماینده الازهر به مسئولان شبکه های ماهواره ای هشدار داد کاری نکنند که مساله اصلاح گفتمان دینی به سلاحی برای پیشبرد اهداف شخصی و ایجاد هرج و مرج و ترویج تروریسم تبدیل شود.

وی افزود: اکثر شیوخی که بر صفحه تلویزیون ظاهر می شود فتواها و مسائلی را مطرح می کنند که چیزی از آن نمی دانند و از این رو به تکفیر دیگران روی می آورند.