مدیر جامعه الزهراء (س) با اشاره به اهمیت نقش تعلیم و تربیت در آینده فرزندان، گفت: اهمیت مهد کودک از کلاس های آموزشی کمتر نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد هاشمیان در نشست همفکری و تبادل نظر با کارکنان مهد کودک جامعه الزهراء (س)، ضمن تبریک ایام مبارک شعبان و سالروز ولادت حضرت مهدی (عج)، هدف از برگزاری این گونه جلسات را ارتباط نزدیک تر با بدنه فعال کارشناسی و کارمندی جامعه و تبادل اطلاعات و نیز شنیدن نقطه نظرات همکاران عنوان کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ممتاز همکاران مهد کودک به اهمیت نقش تعلیم و تربیت در آینده فرزندان پرداخت و افزود: تربیت فرزند از همان لحظه اول تولد شروع می شود و سنین کودکی مهم ترین مقطع زندگی انسان در تعلیم و تربیت است. اهمیت مهد از کلاس های درسی کمتر نیست و لازم است در این زمینه بیشتر سرمایه گذاری شود.

مدیر جامعه الزهراء(س) اضافه کرد: ما با بهره گیری از زمان حضور فرزندانمان در مهد می بایست بهترین تعلیمات را در حوزه های مختلف و با شیوه های متنوع و عاقلانه به کودکان منتقل کنیم و چه بسا مسیر زندگی کودکان در همین دوره تعیین شود.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان تصریح کرد: آموزش هایی از قبیل آموزش مهارت زندگی اجتماعی، آموزش مراعات حقوق دیگران و آموزش اعتماد به نفس، مستقل بودن و بر روی پای خود ایستادن، از مهم ترین دست آوردهای مثبت حضور فرزندان در مهد کودک جامعه می باشد.”

استاد حوزه به اهمیت نقش مربیان مهد در تعلیم و تربیت آینده کودکان و شکوفایی استعداد ها و رشد ارزش های متعالی آنها پرداخت و با تاکید بر اینکه مربیان مهد خود نیز نیازمند ترمیم و تکمیل آموزش ها هستند، گفت: مربیان و کمک مربیان علاوه بر رعایت کامل اصول اخلاقی و حرفه ای می بایست با آخرین تکنیک ها و ابزار کمک آموزشی آشنا شده و با بهترین شیوه ها، مفاهیم دینی و تربیتی را به کودکان منتقل کنند.

وی ضمن تبیین ساختار جدید جامعه الزهراء(س)، خاطر نشان کرد: در ساختار ابلاغی جامعه الزهراء(س)، مهد کودک جزئی از ساختار نیست؛ چرا که این فعالیت به عنوان مأموریت اصلی جامعه الزهراء(س) تلقی نمی گردد.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان در ادامه به عدم واگذاری مهد به بخش خصوصی به علت اهمیت مهد و طلاب برای جامعه اشاره کرد و به تبیین لحاظ جنبه های شرعی، حقوقی و اخلاقی در قراردادهای جدید پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: هرچند نوع قراردادهای همکاران مهد با قراردادهای همکاران جامعه متفاوت است اما میزان افزایش حقوق ایشان همانند دیگر همکاران جامعه می باشد و وضعیت فعلی قراردادها در مورد بیمه و سنوات و مابقی تسهیلات مناسب ترین اقدام برای این عزیزان بوده است.

در ادامه معاون اداری مالی جامعه الزهراء(س) ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت، همکاران و مربیان مهد، به فعالیت های بسیار خوب صورت گرفته طی دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: نقش تربیتی مهد کودک و ایجاد محیط امن برای خواهران طلبه حائز اهمیت می باشد چرا که این امر موجب آرامش و اطمینان خواهران طلبه برای حضور در کلاس های درس می شود که بحمدالله میزان آرامش و اطمینان یاد شده در طول دو سال گذشته افزایش یافته است.

محمدرضا محمدی خاطر نشان کرد: تمام نیروهای مهد به صورت نیروی قرار دادی تبدیل شده اند و دیگر نیروی ساعتی در مهد وجود ندارد و در بخش نظام قراردادی هیچ گونه کاهشی در نظام حقوقی ایجاد نشده بلکه شاهد افزایش سالیانه و متفاوت نسبت به سال های قبل هم بوده ایم.

همچنین ملیحه خزائلی سرپرست اداره امور طلاب و خانواده های جامعه الزهرا، ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان، نقش آفرینی و موفقیت همکاران آموزشی را مرهون زحمات مربیان مهد دانست و ابراز امیدواری کرد با همکاری کادر مهد کودک باز مهندسی فرهنگی و تربیتی با تاکید بر همکاری و همراهی در مجموعه مهدکودک انجام شود و جامعه الزهراء(س) بتواند به عنوان الگویی برای مجموعه های مهدکودک ها، نقش آفرینی کند.