وزیر امور خارجه سوریه بر ادامه تلاش‌های این کشور درزمینه مبارزه با تروریسم و همزمان با آن ادامه تلاش برای حل بحران سوریه تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه روز چهارشنبه در استقبال از “نوماندیا مفیکیتو” معاون وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی جمهوری آفریقای جنوبی وهیات همراه او در دمشق، گفت: سوریه بیش از پنج سال است که درمعرض حملاتی قرار دارد که هدف از آن ضربه زدن به ثبات این کشور، تخریب بافت اجتماعی آن و تحمیل عقاید تکفیری ازطریق گروه های تروریستی با حمایت مستقیم ترکیه وعربستان سعودی است.

المعلم با اشاره به نفوذ هزاران تروریست از کشورهای مختلف از جمله ترکیه به سوریه از طریق مرزها گفت این مساله، صلح، امنیت و ثبات منطقه و جهان را به خطر می اندازد، به همین دلیل، سوریه به تلاش های خود درزمینه مبارزه میدانی با تروریست ها و درعین حال تلاش برای حل بحران سیاسی از طریق پی گیری مذاکرات در ژنو ادامه می دهد.

وزیرامور خارجه سوریه با تاکید بر لزوم تلاش های جامعه بین المللی برای مبارزه با پدیده تروریسم و ریشه کن کردن آن گفت: آفریقای جنوبی می تواند نقشی مهم را دراین زمینه ایفا کند.

مفیکیتو نیز دراین دیدار برحمایت آفریقای جنوبی از حل سریع بحران در سوریه و آمادگی این کشور برای ارائه هرنوع کمک ممکن با هدف تحقق این هدف تاکید کرد و گفت کشورش ازهمه تلاش هایی که درجهت ارائه راه حل سیاسی برای بحران سوریه بدون دخالت خارجی و با هدف حفظ حاکمیت سوریه و تمامیت ارضی آن و بازگشت ثبات به آن به کار گرفته می شود، حمایت می کند.