شیخ صباح احمد جابر الصباح با اسماعیل ولد الشیخ نماینده سازمان ملل در یمن و روسای هیات های مذاکره کننده یمنی به صورت جداگانه دیدار کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری کویت (کونا)، شیخ «صباح احمد جابر الصباح» روز چهارشنبه به صورت جداگانه با «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده سازمان ملل در امور یمن و روسای هیات های مذاکره کننده یمنی دیدار و گفتگو کرد.

امیر کویت در پی اعلام هیات ریاض مبنی بر کناره گیری از این مذاکرات، از طرف های یمنی خواست به منظور دستیابی به نتایج مثبت و تحقق صلح و آرامش در یمن به ادامه رایزنی هایی که کشورش میزبان آن است ادامه دهند.

شیخ صباح احمد جابر الصباح روز چهارشنبه با «عبدالملک المخلافی» رئیس هیات وابسته به منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن دیدار کرد. وی همچنین با «محمد عبدالسلام» و «عارف الزوکام که از جانب انصارالله و کنگره مردمی یمن ریاست هیات ملی یمن را برعهده دارند دیدار و گفتگو نمود.

لازم به ذکر است که هیات وابسته به دولت منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن به ریاست عبدالملک المخلافی روز سه شنبه از تعلیق مشارکت خود در مذاکرات کویت خبر داده و مدعی شد که انصارالله به آتش بس پایبند نبوده است. این ادعای المخلافی در حالی است که جنگنده های سعودی و مزدوران آنها همچنان به نقض آتش بس در یمن ادامه می دهند.

مذاکرات صلح یمن از ۲۱ ماه آوریل گذشته به منظور دستیابی به صلح بین طرف های یمنی در کویت آغاز شده اما به دلیل کارشکنی های هیات ریاض تاکنون به موفقیت جدی دست نیافته است.