وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که کشورش در کنار تلاش برای حل بحران از طریق سیاسی، به تلاش های خود برای مبارزه با تروریسم ادامه می دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه روز چهارشنبه در دیدار با خانم نوماندیا مفیکیتو معاون وزیر همکاری و روابط بین الملل جمهوری آفریقای جنوبی اظهار داشت که سوریه در کنار تلاش برای حل بحران و پیگیری مذاکرات ژنو، به تلاش های خود برای مبارزه میدانی با تروریسم ادامه می دهد.

المعلم در این دیدار شرحی را پیرامون تجاوز ۵ ساله به سوریه که هدف از آن ضربه زدن به ثبات و نابودی بافت اجتماعی سوریه و تحمیل ایدئولوژی های تکفیری بر این کشور از طریق گروه های تروریستی است ارائه نمود.

وی تصریح کرد که این گروه های تروریستی از حمایت مستقیم ترکیه و عربستان و دیگر کشورهایی که آنها را حمایت مالی و تسلیحاتی می کنند برخوردار هستند و این کشورها عبور تروریست ها به سمت سوریه را که به صلح، امنیت و ثبات در منطقه و تمام جهان ضربه می زند تسهیل می کنند.

المعلم با اشاره به ضرورت افزایش تلاش های جامعه بین المللی برای مبارزه با پدیده تروریسم و ریشه کنی آن، بر نقش مهمی که آفریقای جنوبی می تواند در این زمینه ایفا نماید تاکید کرد.

در همین حال «مفیکیتو» بر حمایت آفریقای جنوبی از حل سریع بحران سوریه و آمادگی خود برای کمک در این زمینه تاکید کرد. وی همچنین بر حمایت کشورش از تلاش ها برای حل سیاسی بحران سوریه توسط خود سوری ها بدون هرگونه دخالت خارجی که تضمین کننده حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و بازگرداندن ثبات به این کشور است تاکید نمود.

مفیکیتو همچنین از حمایت تاریخی سوریه از مبارزه مردم آفریقای جنوبی در راه کسب آزادی تمجید کرد.