ادامه نقض آتش بس در یمن از سوی جنگنده های سعودی و مزدوران آنها و مقابله نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با پیشروی مزدوران در استان الجوف از مهمترین تحولات یمن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سبا، متجاوزان سعودی و مزدوران آنها طی ساعات گذشته به نقض آتش بس در شماری از استان های یمن ادامه دادند.

یک منبع نظامی اعلام کرد که در پی حمله جنگنده های سعودی به الشقراء در بخش «حرف سفیان» استان عمران سه شهروند یمنی شهید شدند. به گفته وی تعداد حملات هوایی به این منطقه به ۱۳ حمله رسیده است.

از سوی دیگر جنگنده های سعودی به پروزا در آسمان استان های تعز و الجوف ادامه دادند. این جنگنده ها به صورت انبوهی در آسمان بخش مرزی «منبه» در استان صعده نیز به پرواز درآمدند.

در همین حال مزدوران سعودی سلسله جبال العمری و شهر ذباب در استان تعز را مورد بمباران توپخانه ای قرار دادند. مزدوران سعودی مواضع ارتش و کمیته های مردمی در بخش صرواح مارب را نیز بمباران کردند.

مزدوران سعودی همچنین مناطق بنی بارق، ملح و مبدعه در بخش «نهم» را مورد بمباران قرار دادند. شبکه المسیره بامداد پنج شنبه در خبری فوری از پرواز گسترده جنگنده های سعودی در آسمان استان عمران یمن خبر داد.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی پیشروی مزدوران سعودی به سمت مواضع خود در بخش المتون استان الجوف را ناکام گذاشتند. مزدوران متجاوز همچنین قصد پیشروی به سمت منطقه العقبه در شرق شهر الحزم را داشتند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این پیشروی را نیز ناکام گذاشتند.