شرکت خطوط هوایی یونان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این شرکت دو دقیقه پس از ورود هواپیمای مصری به حریم هوایی این کشور، ارتباط خود با آن را از دست داده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، شرکت خطوط هوایی یونان لحظاتی پیش با صدور بیانیه ای توضیحاتی را در خصوص هواپیمای مصری مفقود شده ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه این شرکت آمده است: دو دقیقه پس از ورود هواپیمای مفقود شده به حریم هوایی مصر، ارتباط شرکت خطوط هوایی یونان با این هواپیما قطع شد.

از سوی دیگر، منابع آگاه در شرکت خطوط هواپیمایی یونان اعلام کردند که خلبان هواپیمای مصری تا زمانی که در آسمان یونان در حال پرواز بود، وجود هیچ مشکلی را گزارش نکرده بود.

رسانه های عربی اعلام کردند که نیروی دریایی مصر کارکنان خود را برای یافتن هواپیمای مصری به دریای مدیترانه اعزام کرده است.

گفتنی است، شرکت خطوط هواپیمای مصر بامداد امروز از قطع ارتباط خود با یک فروند هواپیمای نوع «ایرباس ۳۲۰» با ۶۶ سرنشین خبر داد.

در هواپیمای مفقود شده افرادی با تابعیت های فرانسوی، انگلیسی، عراقی، سعودی، سودانی، کویتی و الجزایری و همچنین افرادی از جمهوری چاد وجود داشتند.

شرکت خطوط هواپیمایی مصر اعلام کرده است که هواپیمای مفقود شده به احتمال زیاد سقوط کرده است.