دبیرکل ناتو از بررسی حملات داعش به ترکیه و موقعیت جنگ در سوریه و عراق به عنوان محورهای اصلی گفتگو های امروز اعضای عضو این پیمان خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از دیلی صباح، دبیرکل ناتو از بررسی موضوع حملات داعش به شهر مرزی کیلیس در ترکیه و حمایت بیشتر از این کشور در جلسه امروز میان اعضای این پیمان در بروکسل خبر داد.

«ینس استولتنبرگ» که در میان سران اعضای این پیمان در بروکسل سخن می گفت از بررسی وضعیت عراق و سوریه در کنار حملات شهر کیلیس در جریان جلسه امروز خبر داد.

وی از بررسی مواجهه با روسیه در شرق اروپا به عنوان یکی دیگر از محورهای این جلسه خود خبر داد.

دبیرکل ناتو همچنین از حضور مونته نگرو در این جلسه خبر داد.

وی گفت: اول از همه متحدین پروتکل الحاق مونته نگرو به عنوان بیست و نهمین عضو پیمان را به تصویب خواهند رساند. (این یعنی) نشانی واضح از ادامه کمک های ناتو به ایجاد ثبات و امنیت در کشورهای غرب حوزه بالکان.

استولتنبرگ همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم افزایش حمایت از عراق در مبارزه علیه داعش تاکید کرد و گفت: مردم بی گناه در حال کشته شدن هستند. این نگرانی عمده همه ما است.

دبیرکل ناتو در مورد ادامه حمایت های ناتو از ترکیه گفت: ما به دنبال انجام کمک بیشتر (به ترکیه) هستیم. اما من فکر می کنم که مهمترین پیام این است که موقعیت مرز ترکیه و سوریه یکی از مسائل مورد بررسی توسط وزرای خارجه کشورهای عضو خواهد بود و اینکه چگونه ثبات را به خارج از مرزهای خود گسترش دهیم. چرا از نظر ما میان ثبات همسایگان‌مان و تهدیدات علیه مرزهای کشورهایمان مناطق و مرزهایمان رابطه ای مستقیم وجود دارد.