آیت الله العظمی بهجت عالمی انقلابی و دلسوز نظام بودند و همواره جامعه و انقلاب را در مواقع مشکلات مختلف درک می کردند و نسخه ای برای آن می پیچیدند و همواره درد شیعه در وجودشان بود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین صدیقی شب گذشته، در مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی بهجت که در مسجد فاطمه الزهرا (س) قم و از سوی شاگردان این مرجع فقید برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان ابراز داشت: این ماه متبرکی است برای کسانی که عطش رسیدن به الله و معارف الهی را دارند. .

وی در ادامه با اشاره به جایگاه شخصیتی آیت الله العظمی بهجت بیان داشت: ایشان در مکتب اهل بیت(ع) تربیت شدند و همچون عبد صالح در پیشگاه خداوند دارای آبرو بودند و دوری ایشان در جامعه اسلامی التیام بخش نیست؛ چرا که دارای یک پایگاه اسلامی و آیینه تمام نمای مکتب اهل بیت و معارف الهی بوند که در وجود ایشان خداوند دیده می شد

امام جمعه موقت تهران افزود: تجلی نور در ایشان به وضوح دیده می شد و وجه الله بود؛ چرا که رنگ خدا را به خود گرفته بودند.

وی در ادامه با اشاره به فضیلت دعاها اظهار داشت: دعا نیاز شناسی و فقر شناسی و خدا شناسی را در وجود آدمی تجلی می بخشد و همچنین موجب بالا رفتن ظرفیت ها و درجات الهی می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در بیان کشتار مسلمانان و هتک حرمت به آنها اظهار داشت: امروز طغیان وهابیت و مظلومیت شیعه و این بچه کشی و تجاوز و به نوامیس شیعه روز به روز بیشتر از گذشته شدت پیدا کرده است و گروهی از افراط گرایان که به کمک حامیان سعودی و غربی خود دست به تعرض و کشتار مسلمانان می زنند از خوی انسانیت دور و درنده و وحشی شده اند.

وی گفت: آیت الله العظمی بهجت عارف منزوی نبود و روحشان شیعه بود، آنانی که خود را از انقلاب دور می کنند سنخیتی با ایشان ندارند؛ چرا که ایشان عالم انقلابی و دلسوز نظام بودند و همواره جامعه و انقلاب را در مواقع مشکلات مختلف درک می کردند و نسخه ای برای آن می پیچیدندو همواره درد شیعه در وجودشان بود.

امام جمعه موقت تهران الهی بودن را از ملزومات سعادت مندی خواند و عنوان کرد: تنها راه نجات بشریت در برابر مشکلات و حوادث محبت است که موجب نزدیکی به الله می شود، لذا کسی که دلش الهی نشود نجات نخواد یافت، چرا که تا کنون با تهدید کسی هدایت نخواهد شد.