رئیس اقلیم کردستان عراق بروحدت موضع گروه های سیاسی این منطقه درقبال منافع عالی و امنیت ملی با وجود اختلاف نظر میان آنان تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ مسعود بارزانی دردیدارهیاتی از اتحادیه اروپا به ریاست ” نیک ویستکوت ” مدیربخش خارجه در شمال آفریقا و خاورمیانه درباره اوضاع سیاسی منطقه کردستان عراق گفت اختلاف گروه های سیاسی این منطقه برمنافع عالی و امنیت ملی تاثیر نخواهد گذاشت و همه طرف ها درقبال این مسائل با یکدیگر وحدت موضع دارند.

السومریه به نقل از بیانیه دفتر ریاست منطقه کردستان عراق گزارش کرد که بارزانی در این دیداربه بررسی چالش های اقتصادی و امنیتی مردم منطقه کردستان پرداخت و گفت که با وجود این چالش ها، مردم منطقه کردستان عراق بر دفاع از خود و ارزش های والایشان اصرار دارند.

ویستکوت نیز دراین دیدار بر حمایت اتحادیه اروپا ازکردستان عراق برای حل مشکلات اقتصادی و ثبات سیاسی دراین منطقه تاکید و از نقش نیروهای پیشمرگه کرد در مقابله با تروریست های داعش و تاثیرگذاری بارزانی دراین جنگ و نقش اهالی منطقه کردستان در میزبانی آوارگان تمجید کرد.

یادآور می شود ” نوشیروان مصطفى” رهبر جنبش التغییر در منطقه کردستان عراق و ” کوسرت رسول ” معاون اول دبیر کل اتحادیه میهنی کردستان عراق روز سه شنبه (۷ می) توافقنامه دوجانبه ای با هدف همکاری مشترک در فعالیت سیاسی و پارلمانی امضا کردند.

حزب دموکرات کردستان به ریاست بارزانی این توافقنامه را تلاشی برای تعمیق اختلاف های داخلی برشمرد و گفت که تجربه ثابت کرده است که اداره منطقه کردستان عراق بدون مشارکت حزب دموکراتیک دشوار است.