وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اولویت ما موضوع موشکی است که قدرت بازدارندگی کشور است، گفت: ما فهمیدیم که جز خود به کسی نمی توانیم تکیه کنیم و هیچ کس به ما رحم نمی کند.

به گزارش پرس شیعه، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت امام محمد باقر علیه السلام در خصوص عملکرد وزارت دفاع درباره سامانه های دفاعی در یک سال گذشته گفت: یک سالی که گذشت سال پر تلاشی برای مجموعه دفاعی کشور بود؛ البته مجموعه دفاع همواره پرتلاش بوده و ما برنامه بسیار خوبی را تهیه و برای فرماندهی کل قوا و مجلس و رئیس جمهور ارائه کردیم.

وی افزود: در این برنامه تلاش ما بر اولویت های امروز بود؛ اولویت ما موضوع موشکی بود که قدرت بازدارندگی کشور است. تمرکز ما روی کیفیت و ارتقای توانمندی ها بود. با توجه به سرمایه گذاری های دشمن در توانمندی های ضد موشکی باید دقت موشک و قابلیت آن را بالا می بردیم که به تازگی یک نمونه از آن رونمایی شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در حوزه پدافند کارهای خوبی انجام شده است، گفت: در حوزه مقابله با موشک های کروز کار خوبی انجام شده و تانک کرار برای تست های نهایی در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفته است.

وی افزود: در حوزه تحقیق و پژوهش تمرکز بیشتری شده و ۶۰۰ تحقیق در دست کار بود و با هماهنگی با نیرو های مسلح بر روی پروژه های مهم تمرکز کردیم؛ تا پایان سال ۶۰ پروژه نهایی می شود و سال آینده بخشی از آنها به بهره برداری می رسد.

جز خود به کسی نمی توانیم تکیه کنیم

امیر حاتمی در خصوص راهبرد و منطق دفاعی کشور گفت: ما یک نسل منحصر به فرد هستیم و اتفاقاتی که در دوران ما رخ داد شاید در زمانی طولانی رخ می داد. بعد از انقلاب شاهد تلاش دشمن برای جنگ داخلی و جنگ مسلحانه منافقین بودیم؛ همزمان درگیر جنگ کلاسیک با عراق بودیم؛ بعد از آن شاهد حمله صدام به کویت و حمله امریکا به افغانستان و عراق بودیم و بعد نیز جنگ با گروه های تروریستی را تجربه کردیم. این ها تجارب بسیاری به ما داد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ما فهمیدیم که جز خود به کسی نمی توانیم تکیه کنیم و هیچ کس به ما رحم نمی کند، افزود: این موجب ایجاد عزم برای تامین نیاز های دفاعی کشور شد ما یک طراحی دفاعی بومی و مردمی بصیر و در صحنه داریم. پس باید با توجه به این سلاحی برای دفاع از کشور تولید می کردیم.

ادامه دارد…