یزد- استاندار یزد از بهره برداری از ۴۷۸ پروژه عمرانی در سطح استان در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش پرس شیعه، سیدمحمد میر محمدی امشب در حمع خبرنگاران با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ۴۷۸ پروژه عمرانی با بهره‌مندی از اعتبارات ملی و استانی در چند روز اخیر برهر برداری شده و یا در مدت زمان باقیمانده از در دهه فجر بهره برداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری، صنعتی و معدنی و کشاورزی نیز پروژه هایی برای بهره برداری دیده شده، ادامه داد: همچنین در این مدت هفت پروژه صنعتی با اعتبار یکصد و ۱۷ میلیارد تومان، ۲۵ پروژه کشاورزی با اعتبار ۲۸.۸ میلیارد تومان و ۲۱ پروژه در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعتبار ۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و یا تا پایان این دهه به بهره‌ برداری خواهد رسید.

میرمحمدی اضافه کرد: همه تلاش و کوشش مجموعه استان حفظ اشتغال موجود در استان است و با برنامه‌های زمانبندی شده و ارائه راهکارهای مناسب سعی در کاهش نرخ بیکاری و حفظ تولید و صنعت استان را داریم.

بیکاری جمعیت استان یزد منفی است

وی با بیان اینکه نرخ فعلی بیکاری در استان یزد ۱۲.۶ درصد است عنوان کرد: نرخ بیکاری در سال گذشته در بهمن ماه ۱۳ درصد اعلام شد که امسال ۱۲.۶ درصد رسیده است.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه این رقم با توجه به مهاجر پذیری استان و وجود مهاجران از استان‌های دیگر در یزد به دست آمده، گفت: نرخ بیکاری بر اساس جمعیت استان منفی است و بیکاری نداریم اما با احتساب جمعیت مهاجر استان یزد این رقم به دست آمده است.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری به صورت فصلی متغیر است و نمی‌توان نرخ ثابتی را برای آن ارائه داد چراکه به فراخور فصول مختلف ممکن است بیکاری کاهش یا افزایش داشته باشد که در فصل گذشته نرخ بیکاری استان ۶.۷ درصد بوده است.

پهنه بندی عرصه های آزاد برای جذب سرمایه گذار

میرمحمدی با بیان اینکه به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه در استان هستیم، افزود: طبیعی است هرکجا که سرمایه گذاری صورت گیرد افزایش اشتغال را نیز به همراه دارد و ما نیز بر حفظ اشتغال موجود و افزایش اشتغال تاکید داریم.

وی از جمله اقدامات در زمینه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار در استان را تعیین پهنه ‌بندی عرصه‌های آزاد و مشخص استان برشمرد و بیان کرد: عرصه هایی که مشکلات و موانع زیست‌محیطی نداشته باشند و دسترسی راحتی به تامین آب و زیرساخت ‌های لازم برای استفاده از حامل های انرژی دارند در این پهنه بندی قرار می گیرند تا مسیر برای سرمایه گذاری راحت تر باشد.