دریادار فدوی ماهیت دشمنی جمهوری اسلامی ایران با استکبار جهانی را ماهیت حق و باطل دانست و گفت:‌ این دو هیچ‌گاه در کنار هم قرار نمی‌گیرند.

به گزارش پرس شیعه؛ دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در جشن سه سالگی برنامه طنز دکتر سلام، درباره ماهیت دعوا و خصومت بین ایران و آمریکا، گفت: ماجرای ما و استکبارجهانی یک موضوع مهم دارد که اگر باور شود خیلی از مطالب بعدی آسان می‌گردد. اگر ماهیت این دعوا بر سر مسائل سیاسی بود تاکنون حل می‌شد، اما می‌بینیم پس از ۳۷ سال این دشمنی وجود دارد و به آن اضافه می‌شود.

وی افزود: این دعوا و دشمنی یک ماهیت دارد که آن حق و باطلی است که اگر کسی این را نفهمد الفبای قرآن را نفهمیده، چرا که در قرآن آمده حق و باطل نمی‌توانند در کنار هم قرار گیرند. اگر کسانی تصور کنند این دو می‌توانند در کنار هم قرار گیرند اشتباه کرده‌اند و بر همین اساس اشتباه هم تصمیم می‌گیرند.

فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران با اشاره به آیه “ولن یجعل الله للکافرین على المؤمنین سبیلآ ” خاطرنشان کرد: خداوند هیچ‌گاه کافران را برمومنان مسلط نکرده، اگر ما مومن و به وعده‌های الهی باور داشته باشیم خداوند در وعده خداوند تخلفی نیست. مشکل ما اینجاست که به وعده خداوند باور نداریم و اگر باور داشته باشیم قدرت آمریکا هیچ معنی و مفهومی ندارد.

سردار فدوی درباره عملیات دریاداران سپاه پاسداران در جزیره فارسی و در موضوع دستگیری ملوانان آمریکایی، گفت: دشمن می‌خواست با اجرای برجام ما را تحقیر کند، اما خداوند پاسخ آنها را داد و روزی را در کاسه ما گذاشت که همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند توانستند سربازان آمریکایی را به زانو در بیاورند و با اینکه سربازان آمریکایی نیروهای آموزش دیده‌ای بودند، اما جرات نکردند حتی به سلاح‌شان نگاه کنند؛ این کار خداوند است و آنچه که اهمیت دارد و باید روی آن کار کرد، باور ما و قدرت خداوند و نداشتن ترس است.

وی در پایان تاکید کرد: دریاداران ما آماده بودند که اگر خطایی از آنها سر بزند همه ناوهای آمریکایی مورد اصابت قرار بگیرد.