گنادی گاتیلوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت که تلاش های نیروهای سوریه در مبارزه با تروریسم را نمی توان نقض آتش بس دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: آتش بس شامل گروه تروریستی جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی ذکر شده در لیست شواری امنیت نمی شود، از این رو این درک در مورد آتش بس وجود دارد و هدف از تمام اقدام های نظامی که در حال حاضر در سوریه انجام می شود، نابودی گروه های تروریستی است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه در حال حاضر شرایط برای ارتباط مستقیم میان طرف های مذاکره سوریه وجود ندارد، افزود: علت عدم ارتباط مستقیم میان طرف های سوری متحد نبود مخالفان است.

گاتیلوف تصریح کرد: ما امروز با تهدید بزرگی تحت عنوان تروریسم مواجه هستیم و غلبه بر این پدیده نیازمند یک روش مشترک است، البته ما چند سال پیش در مورد مسئله تروریسم هشدار دادیم ولی شرکای غربی ما تنها به یک علت چشم خود را بستند، اینکه آنها از تروریسم و گروه های تکفیری برای سرنگون کردن دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه بهره استفاده می کردند.

وی با اشاره به ضرورت تلاش های مشترک برای مبارزه با تروریسم، گفت: امیدواریم در نهایت این تلاش ها نتیجه بدهد.

این مقام روسی در پایان گفت: سیاست شرکای غربی ما در خاورمیانه باعث به وجود آمدن موج گسیل شدن پناه جویان شد و ما امروز می بینیم که اروپا با موج عظیم پناه جویان مواجه است، آنها به جای حل ریشه ای مشکل می خواهند با ساخت دیوار مانع از عبور پناهجویان به کشورشان شوند.