جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در مصاحبه ای با رویترز گفت: انگلیس بدون اتحادیه اروپا کشور ضعیفی خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز پنج شنبه از دولت انگلیس خواست در جمع کشورهای اتحادیه اروپا باقی بماند.

قرار است در تاریخ ۲۳ ژوئن همه پرسی در سراسر انگلیس برای تصمیم گیری درباره ماندن یا جدا شدن از اتحادیه اروپا برگزار شود.

ترودو در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت: کشورش از انگلیس می خواهد در جمع کشورهای عضو اتحادیه اروپا باقی بماند و همه تلاش خود را برای تشویق مقامات این کشور را به کار خواهد گرفت.

وی گفت: البته دولت کانادا به هیچ وجه قصد دخالت در امور داخلی اتحادیه اروپا را ندارد ولی همچنان نگران جدایی انگلیس از این اتحادیه است.

نخست وزیر کانادا با این اشاره به این اعتقاد شخصی اش که برای پیشرفت باید متحد بود حمایت کشورش را از اتحادیه اروپا همراه انگلیس اعلام کرد.

وی در مصاحبه اش در دفتر پارلمانی دولت کانادا در اوتاوا گفت: ما رابطه خوبی با اتحادیه اروپا داریم و به طور حتم کشورهای عضو این اتحادیه در این رابطه تاثیرگذار هستند.

وی افزود: به طور حتم انگلیس بدون اتحادیه اروپا ضعیف تر خواهد شد و تنها در صورتی می تواند قدرت سابق را داشته باشد که یکی از اعضای این اتحادیه بماند.

ماه گذشته باراک اوباما و بسیاری از سران کشورهای اروپایی در سفرهایی جداگانه به لندن خواستار ماندن انگلیس در جمع کشورهای اروپایی شده اند.