نخست وزیر پاکستان به همراه رهبر جمعیت علمای اسلام این کشور برای رایزنی دوباره در مورد تنش های بوجود آمده در این کشور پس از انتشار اسناد پانامایی، اواخر ماه جاری راهی لندن می شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اکسپرس نیوز، نواز شریف نخست وزیر پاکستان اواخر ماه جاری در سفری چهار روزه راهی لندن می شود.

وی در حالی برای معالجه به انگلیس سفر می کند که «مولانا فضل الرحمن» رهبر جمعیت علمای اسلام این کشور نیز وی را در این سفر همراهی میکند.

گفته می شود که فضل الرحمن برای میانجیگری بین نواز شریف و «آصف علی زرداری» رئیس جمهور پیشین پاکستان، به خاطر تنش های بوجود آمده پس از انتشار اسناد پانامایی و مطرح شدن قضیه فساد مالی شریف و خانواده اش، وی را در این سفر همراهی میکند.

این در حالی است که «مفتی اکبر» سخنگوی جمعیت علمای اسلام، خبر سفر فضل الرحمن به لندن را تکذیب کرده است.

لازم به ذکر است که رهبر علمای اسلام پاکستان، پیش از این و طی تماس تلفنی با آصف علی زرداری از وی درخواست کمک برای حل مشکلات پیش آمده برای شریف را کرده بود اما زرداری ضمن رد این درخواست، خواهان استعفای شریف از سمت نخست وزیری شده بود.

وی همچنین گفته بود: در دورانی که «حزب مردم» پاکستان روی کار بود، نواز شریف خواهان استعفای «یوسف رضا گیلانی» رئیس جمهور وقت آن دوران، به خاطر فساد مالی موجود در این حزب شده بود.

لازم به ذکراست که به نظر می رسد پس از انتشار اسنادپانامایی و رسوایی نواز شریف و خانواده اش به خاطر فساد مالی، زرداری قبل از برگزاری انتخابات ۲۰۱۸، پیغام های معناداری را در جهت روی کار آمدن دوباره «حزب مردم» به جای حزب حاکم یعنی «حزب مسلم لیگ» به نواز شریف داده است.