عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین، یادآوری سبک زندگی طلبگی را یکی از مهم‌ترین مطالبات مراجع تقلید از حوزه‌های علمیه برشمرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام و المسلمین حسین بنیادی در هجدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه با عنوان «انتظارات مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب از حوزه‌های علمیه» که در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، اظهار داشت: اساتید باید به این باور برسند که بیان مسائل اخلاقی کمتر از دروس تخصصی نیست.

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به مطالبات علما و مراجع از حوزه های علمیه افزود: معنویت محوری در حوزه‌ها، یادآوری سبک زندگی طلبگی، پاسخگویی عالمانه و حکیمانه به شبهات، پویایی سازمانی و ساختاری حوزه‌ها و اشراف و توجه به مسائل جهانی از جمله مهم‌ترین دغدغه های از حوزه‌های علمیه است.

وی با اشاره به لزوم توجه علما و اساتید به فضای مجازی عنوان کرد: امروزه فضای مجازی از فضای حقیقی گسترده تر شد و به همان میزان خطرات آن نیز بیشتر است از همین رو باید توجه ویژه ای به آن باشد.

بنیادی با اشاره به اینکه در ایجاد مراکز و مدارس فقهی باید تراز لحاظ شود تصریح کرد: سه ماموریت برای جامعه حوزوی ترسیم شده است که لازم است زیرشاخه های آن توسط اساتید تبیین و ارائه شود.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: هدایت فکری و دینی جامعه به واسطه تبیین اندیشه های دینی، هدایت سیاسی و بصیرت افزایی به واسطه حوزه انقلابی و حضور مستمر در عرصه انقلاب و نیز راهنمایی و حضور هدایتگرانه در عرصه خدمات اجتماعی از مهم‌ترین مطالبات مراجع از حوزه های علمیه است.

وی با بیان اینکه حوزه علمیه قم در دوران طلایی خود است و علما همواره در تمام عرصه ها حضور جدی دارند گفت: این دستاورد باید حفظ شود و دایره فعالیت علمی حوزه ها باید با جریان جامعه پیش برود.