استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: امروز وظیفه حوزه‌ های علمیه است که این انقلاب و روحیه انقلابی را حفظ کنند و پیرو راه امام خمینی (ره) و رهبری باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام و المسلمین محمد حسین احمدی فقیه یزدی در هجدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه که در سالن همایش های مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد، تاثیر معنوی اساتید در شاگردان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در گذشته، اساتید با شاگردان انس بیشتری داشتند و همین موضوع باعث تقویت انگیزه طلاب در مسیر علم آموزی بود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به لزوم رعایت نظم در مقاطع مختلف زندگی افزود: وقتی شاگردان از اساتید خود نظم در تدریس را مطالبه کنند و توقع برگزاری به موقع جلسات درسی را از اساتید داشته باشند متقابلا اساتید هم نظم درسی شاگردان را مورد توجه قرار می دهند و همین باعث عزیزشدن اساتید می شود.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به حوزه‌های علمیه در تقویت بنیه علمی و حفظ روحیه انقلابی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: اصل انقلاب به واسطه عالم و مرجعی رخ داد که صاحب تهذیب و اخلاق نمونه بود و همین موضوع مهمترین عاملی بود که انقلاب را به سمت پیروزی سوق داد.

حجت الاسلام احمدی فقیه یزدی ادامه داد: همان تهذیب و معنویت امام (ره) سبب شد تا اساتیدی پابرجا و محکم تربیت شود و در زمان انقلاب همه این شاگردان که به مقام استادی رسیده بودند شبکه مهمی شدند که در سراسر کشور انقلاب را ترویج کردند.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه سرسلسله انقلاب علما بودند گفت: منویات امام (ره) و رهبری و بسیاری از علما که در این مسیر به شهادت رسیدند بود که قلوب مردم را به سمت این جهاد مقدس متوجه کرد و امروز وظیفه حوزه های علمیه است که این انقلاب و روحیه انقلابی را حفظ کنند و پیرو راه امام و رهبری باشند.