یزد – امام‌ جمعه ابرکوه گفت: سربازان گمنام امام زمان بازوان قدرتمند نظام و ولایت و چشم بینا و بصیر نظام هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌ های امروز نماز جمعه ابرکوه با اشاره به دیدار شرکت‌کنندگان در مراسم سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی وظیفه علمای اسلام را روشنگری و جهاد تبیینی دانستند و قرآن را محور وحدت امت اسلامی بیان فرمودند.

وی افزود: به نص صریح قرآن مجید در سوره بقره آیه ۲۵۶، لازمه ایمان به خدا، کفر به طاغوت بوده و به فرموده رهبری، آمریکا طاغوت اعظم است.

حسینی ابراز داشت: باید در قبال فریبکاری‌های این طاغوت اعظم و دیگر طاغوت‌ها بیدار بود و در مقابل فریب وعده‌های قدرت‌های بزرگ، ملت به هوش باشند.

خطیب جمعه ابرکوه در مورد برگزاری کنسرت‌های موسیقی نیز بیان کرد: لازمه هوشیاری این است که خودمان در آسیب‌رسانی معنوی به نسل انقلاب، همدست طاغوت نشویم.

وی ادامه داد: برگزاری کنسرت موسیقی آن‌ هم در یزد که حضرت امام (ره) فرمود امیدوارم یزد نمونه‌ای باشد برای استان‌ها و مقام معظم رهبری آن را دارالعلم خواندند، چه مفهومی جز آزردن روحیه دلدادگان به انقلاب، روحانیت و حوزه‌های علمیه، خانواده‌های معظم شهدا و قاطبه ملت مؤمن این استان دارد.

حسینی اضافه کرد: بنده مسؤولان استان و متولیان فرهنگی را اشخاص مذهبی می‌دانم و لغو این کار نابه‌جا نشانه آن است، اما اگر زمانی آنها را مجبور کنند که نسخه‌های تهران را برای یزد بپیچند، از این بخشنامه‌های خلاف تمرد کنند و داد نماینده ولی‌فقیه در استان، نماینده مجلس خبرگان و علما و بسیجیان را در نیاورند، شما بگویید کدام خانواده شهید یا دینی و ایثارگر و مؤمن این را از شما مطالبه کرده است؟

سربازان گمنام امام زمان (ع) چشم بینای نظام هستند

خطیب جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک نیمه شعبان و گرامیداشت روز سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار داشت: عزیزان ما در وزارت اطلاعات چشم بینا و بصیر نظام هستند، چشمی که هرگز خستگی و خواب‌آلودگی ندارد و هر وجب از این کشور بزرگ و پهناور امام زمان(عج) را زیر نظر دارند و وضعیت داخلی و خارجی را رصد می‌کنند.

وی افزود: صفحات درخشان از کتاب قطور حضور صیانت‌بخش این مجموعه گمنام و بی‌ادعا بیش از آن است که بتوانیم در این فرصت کوتاه از آن سخن بگوییم اما در یک جمله کوتاه باید بدانیم که اینان بازوان قدرتمند نظام و ولایت هستند که با اشراف کامل اطلاعاتی داخلی و خارجی خود، موجب بیم دشمن و امید دوستان انقلاب در جهان شده‌اند و با فعالیت‌های مستمری که در قالب عقل و شرع، عرف و روابط بین‌الملل دارند تا پای جان در راستای تحقق بخشیدن به فرامین مقام معظم رهبری ایستاده‌اند.

قوه قضائیه با معاندان نظام اسلامی برخورد کند

حسینی ادامه داد: این عزیزان به ‌عنوان دیده‌بانان نظام و بدون هرگونه گرایش و شائبه سیاسی، اهداف نظام، انقلاب و ولایت را دنبال می‌کنند و امیدوارم در سال جاری علاوه بر دفاع از حدود امنیتی، در بخش اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل هم حضور عملی خود را به ملت نشان دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد دیدار فائزه هاشمی با بهاییان گفت: به مردم ثابت شد کسانی که با معاندان نظام و اسلام همراهی می‌کنند خود معاند به‌حساب می‌آیند و قوه قضاییه باید به وظیفه خود در این زمینه عمل کند.

گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر نیز بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه ابرکوه را تشکیل می‌داد.