چالوس – امام جمعه مرزن آباد گفت: در زمان غیبت امام عصر (عج)، ولایت‌پذیری یک اصل و کمک‌کننده ظهور امام زمان است.

به گزارش پرس شیعه؛حجت‌ الاسلام محمود علیخانی در خطبه‌ های نماز جمعه با اشاره میلاد امام زمان (عج) گفت: فرهنگ عدالت و مهدویت در سایه امام زمان در جهان گسترده خواهد شد.

وی بابیان آنکه مذهب شیعه یک مذهب امید و نشاط است خاطرنشان کرد: منتظران حضرت امام زمان (عج) با برگزاری جشن‌ها و مراسم‌های نیمه شعبان همواره فرهنگ انتظار زنده نگاه داشته شده است.

امام‌جمعه مرزن آباد در ادامه با اشاره روز سربازان گمنام امام زمان (عج) عنوان داشت: بخش بزرگ امنیت کشور مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های سربازان گمنام امام زمان است.

وی خاطرنشان کرد: حتی کشورهای اروپایی که مدعی امنیت هستند توان برقراری امنیت در برابر داعشی ها را ندارند اما کشور ایران اسلامی علیرغم قرار گرفتن در منطقه خاورمیانه بااقتدار بر قله امنیت قرار دارد.

امام‌جمعه مرزن آباد در بخش دیگر با اشاره به دیدار اخیر طلبه و روحانیت با مقام معظم رهبری گفت: روحانیت علیرغم هدایت فکری و دینی، روحانیت وظیفه بزرگ هدایت سیاسی و بصیرت افزایی را بر عهده دارد.

وی افزود: مردم، روحانی پاستوریزه نمی‌خواهند و روحانیت باید خودش در میدان عمل باشد تا با حضور میدانی هدایتگر مردم باشد.

وی از تدبیر استاندار و فرمانده انتظامی استان مازندران در خصوص عوارضی مرزن آباد قدردانی کرد و گفت: مردم سراسر کشور تحمل ۱۰ دقیقه پارک کردن یک خودرو جلوی پارکینگ درب منزل را ندارند اما شهر مرزن آباد هفته‌ای دو روز پارکینگ خودروهای مسافران است.

امام‌جمعه مرزن آباد در خصوص اعمال عوارضی مرزن آباد و فشار مضاعف بر اهالی مرزن آباد عنوان داشت: هرچند به خواسته خود نرسیدیم اما کمی به خواسته خود نزدیک شدیم و امیدواریم حق به‌حق دار برسد.

وی با انتقاد از برخی بی‌مهری‌ها علیه مردم مرزن آباد اظهار داشت: ما برای مردم هزینه می‌شویم تا هزینه مردم کم شود.