ایلام – امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه امید بستن به آمریکا پس از برجام عین نا امیدی و ناکامی است، گفت: رونق اقتصادی و بهبودی وضع معیشتی بعد از توافق هسته ای حاصل نشده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با شعار امید در انتخابات پیروز شدند و مقصود آنان از امید گشایش رونق اقتصادی و بهبودی وضع معیشتی بعد از توافق هسته ایی بود که شعار دولت هم از آغاز مذاکرات و اجرایی شدن برجام معادله برد – برد بود.

وی بیان داشت: اساسا منظور معامله برد – برد با طرف های غربی به ویژه آمریکا لغو همه تحریم های ظالمانه و احقاق حقوق ملت بزرگ ایران است، متاسفانه با اجرای برجام و پایبندی نظام اسلامی به تعهدات خود حتی فراتر از تعهدات بد عهدی ها و رفتار زشت آمریکایی ها و خلف وعده آنها نه تنها بردی برای ملت ایران نداشت بلکه باخت بسیار سنگین برای ایران و پیروزی بسیار بزرگ برای آمریکایی ها رقم خورد.

حجت الاسلام لطفی عنوان کرد: اما برد رژیم آمریکا متوقف کردن فعالیت های هسته ایی، حفظ ساختار تحریم ها، اعمال تحریم های جدید، گستاخی، بی شرمی و زور گویی مقامات آمریکایی نسبت به ملت ایران و صدها مورد دیگر دست آورد برجام است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی با نادیده گرفتن واقعیات میدانی نمی خواهند بپذیرند که توافق هسته ای هیچکدام از خواسته های به حق ملت و مطالبات رهبری تحقق پیدا نکرد و حتی برخی از مقامات می گویند وقتی که تحریم ها علیه ایران رفع نشده چرا ایران به برجام پایبند باقی مانده است؟

وی تصریح کرد: بالاخره منظور و هدف آمریکایی ها از برد در برجام تغییر رفتار ایران مبنی بر به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و عدم حمایت از جریان مقاومت و برچیده شدن فعالیت های دفاعی به ویژه رزمایش موشکی و در نهایت سقوط نظام اسلامی است.

امام جمعه ایلام بیان داشت: البته آمریکایی ها اذعان داشتند رویای تغییر رفتار ایران بر اساس خواسته های آنان تعبیر نخواهد شد و رهبری و ملت شجاع و با بصیرت ایران اجازه نفوذ فرهنگی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی است، نخواهد داد و در این نبرد بزرگ اقتصادی و سیاسی پیروزی نهایی از آن ملت ایران است.

حجت الاسلام لطفی توجه به تولیدات داخلی و اقتصاد داخلی را در مقابل سیاسی کاری آمریکایی ها خواستار شد و گفت: هرجا به توانمندی های داخلی و جوانان داخل کشور توجه شده در بحرانهای مختلف ۳۷ سال از نظام مقدس جمهوری اسلامی سربلند بوده ایم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی در دو سال گذشته یکی از اصلی ترین سیاست های ارائه شده از سوی رهبر معظم انقلاب بوده که اجرای موفقیت آمیز این سیاست منوط به همدلی و تعامل دولتمردان، مجلس و مردم است.