بشرویه – امام جمعه شهرستان بشرویه بر باشکوه برگزار کردن جشن های نیمه شعبان با استفاده از ظرفیت های مردمی تاکید کرد و گفت: این جشن ها باید رنگ و بوی مهدویت داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و عید بزرگ اسلام، مولود امام زمان (عج) بر هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم جشن و سرور این عید تاکید کرد.

وی در ادامه به اعمال نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: احیا گرفتن در شب نیمه شعبان یکی از اعمال مستحبی بوده که بر انجام آن توصیه شده است.

امام جمعه بشرویه ضمن قدردانی از مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت (ع) شهرستان بشرویه برای برگزاری با شکوه اعیاد در این شهرستان اظهار داشت: اعمال مستحب نیمه شعبان در دو مسجد حضرت رسول و مسجد حجت برگزار می‌شود.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: ما شیعیان منتظر ظهور حضرت مهدی (عج) برای گسترش عدل و داد در سراسر جامعه هستیم لذا بایستی زمینه ظهور هر چه سریعتر حضرت را فراهم آوریم.

وی افزود: در آیات و روایت آمده است که امام زمان (عج) فرموده‌اند برای ظهور من دعا کنید، به همین خاطر دعاکردن برای ظهور حضرت کمترین کاری ست که می‌توانیم انجام دهیم.

امام جمعه بشرویه تاکید کرد: اصل ظهور حضرت حتمی است و مردم در تمام فرقه‌های اسلامی و مظلومین، ظهور منجی عالم را قبول دارند و در انتظار ظهور هستند.

حجت الاسلام شمس الدین افزود: در انتظار ظهور حضرت مهدی (عج) بودن خود بزرگترین عبادت است و باعث گشایش در کار مؤمنین می‌شود و برای منتظرین اجر و پاداش در نظر گرفته شده است.

امام جمعه شهرستان بشرویه در ادامه خطبه‌های خود به وظایف منتظران اشاره کرد و گفت: از دیدگاه قران، دعاکردن برای تعجیل در فرج بسیار سفارش شده اما داشتن ایمان و تقوای الهی نیز بسیار توصیه شده است.

وی در خصوص حفاظت و حمایت از ملت مظلوم نیز گفت: تروریست‌ها و صهیونیست‌ها با حمایت امریکا پدید آمدند و امروز نیز شاهد فعالیت گروه تروریستی داعش با هدف تخریب اسلام و مقدسات هستیم اما دشمنان اسلام بدانند با وجود رزمندگان و مدافعان حرم هیچ اقدامی را نمی‌توانند از پیش برند.

حجت الاسلام شمس الدین همچنین از افراد ناآگاهی که در مجامع عمومی بحث پول پرداختی زیاد به مدافعان حرم را مطرح می‌کنند نیز گلایه کرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از نظام و مقدسات خود کوتاهی نکرده و با قدرت در مقابل هرگونه دسیسه‌ دشمنان ایستادگی می‌کند.

امام جمعه شهرستان بشویه به سالروز فتح خرمشهر نیز اشاره کرد و گفت: سربازان گمنام امروز همچون دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمنان به خوبی ایستادگی می‌کنند و بسیار خوش درخشیده‌اند.

حجت الاسلام شمس الدین از تلاش‌ها و خدمات وزارت اطلاعات نیز تشکر کرد و افزود: اینکه امروز از نظر قدرت و امنیت ایران حرف اول را می زند برای همگان روشن و آشکار است اما نیازمند برخورد جدی و قانونی با اختلاس‌ها و پولشویی هستیم.

وی در ادامه نیز با اشاره به روز ملی جمعیت از خانواده‌ها خواست تا برای افزایش فرزندان خود تلاش کنند.