رشت – امام جمعه رشت با تاکید بر لزوم حمایت ایران از حزب الله لبنان گفت: برادران ما در حزب الله لبنان، سوریه و عراق به حمایت های ایران چشم دوخته اند و حمایت از آنها وظیفه جامعه اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با بیان اینکه بشریت در طول تاریخ رنگ عدالت مطلق را ندیده اظهار کرد: انبیا برای پیاده کردن عدالت مطلق در جهان برگزیده شدند اما هواپرستان و دنیاخواهان مانع از اجرای عدالت شدند.

وی با بیان اینکه سرکشی از راه پیامبران، موجب گسترش ظلم و جور در دنیا شده است گفت: روزی تمام بی عدالتی ها و ظلم ها با ظهور امام زمان(عج) به پایان می رسد.

گسترش اسلام در سراسر دنیا

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خداوند جهان را بر اساس عقل و عدالت آفریده است خطاب به محرومان و مظلومان جامعه خاطر نشان کرد: خداوند جهان را نه بر اساس ظلم که بر اساس عدل آفریده است و هر کسی جایگاه خود را در نظام هستی دارد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه خداوند مردم را با جبر به اجرای عدالت وادار نمی کند یادآور شد: باید بدانیم که روزی جهان گشای عادل می آید و جهان را سر شار از عدل و قسط می کند.

وی جمهوری اسلامی ایران را زمینه ساز حکومت عدل الهی خواند و بیان کرد: باید با پیروی از مقام معظم رهبری راه امامان را ادامه داده و روزی دین اسلام را تبدیل به دین غالب در دنیا کنیم.

خطیب جمعه رشت خطاب به دشمنان اسلام گفت: جهان باید بداند که همیشه روزگار به کام آمریکا و اسراییل نمی گردد.

آیت الله قربانی افزود: امروز مستضعفان جهان بیدار شده و از هم اکنون بیداری آنان گردن کلفتان طاغوت را به وحشت انداخته است.

انتظار، آماده سازی قبل و روح برای ظهور منجی است

آیت الله قربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، انتظار را آماده سازی قلب و ورح و فراهم آوردن امکانات برای عدل در جهان تعریف و بیان کرد: نباید تنها به چراغانی کردن خیابان ها اکتفا کنیم بلکه دل ها را نیز باید با احکام الهی و اسلامی تطهیر شود تا مورد توجه و عنایت آن حضرت قرار بگیریم.

وی همچنین به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و افزود: در این آزاد سازی پوزه صدام به خاک مالیده شد هرچند که سرمایه های عظیمی همچون شهدا را از دست داده ایم.

نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به رسانه های خارجی به ‌ویژه بی. بی. سی گفت: آنان اعلام می کنند که جامعه اسلامی برای تسویه حساب داخلی به کشتار میان امت خود می پردازند حال آنکه باید بگوییم حزب الله هیچگاه دست به کشتار برادران خود نمی زند.

آیت الله قربانی ادامه داد: دشمنان اسلام به برادر کشی تن داده اند و برادر کشان جانی همچون داعش و تکفیری ها را تربیت کرده و به جان مردم انداخته اند.

وی با اشاره به سخنرانی های اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع قاریان کشور، سر خم نکردن در برابر قدرت های جهان و مرگ بر آمریکای خبیث را دو وظیفه بزرگ مسلمانان اعلام و اظهار کرد: جرم ما در این برهه از زمان این است که از طاغوت پیروی نکرده و مرگ بر آمریکا و تمام طاغوتی های زمان سر می دهیم.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه ماهواره ها تمام اهداف خود را متمرکز کرده اند تا مردم را گمراه کنند افزود: آگاه کردن مردم نسبت به این خطرات وظیفه روحانیت و طلاب است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دشمن این است که حزب الله را خلع سلاح کند گفت: خلع سلاح حزب الله به معنای حاکم شدن دشمن در منطقه است بنابراین حمایت از حزب الله از وظایف جامعه اسلامی است.

آیت الله قربانی تصریح کرد: امروز سوریه، لبنان و عراق چشم به ایران دوخته اند و لازم است که وظایف خود را در برابر آنان انجام‌ دهیم.

خطیب جمعه رشت جامعه امروز را دارای تناقض دانست و خاطر نشان کرد: دشمن اهداف قرآن را منکر می شود و تناقص در رفتار کشورهای دشمن به ویژه در مسئله هلوکاست به وضوح به چشم می خورد.

وی افزود: آن ها به ظاهر طرفدار آزادی بیان هستند در حالی که خود ناقض آزادی بیان بوده و اگر کسی حقیقت هولوکاست را بیان کند، اورا زندانی می کنند اینان باید بدانند که لعنت خداوند شامل ظاهرسازان دورو می شود.