گرگان – امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه یکی از نشانه های ایمان صداقت است، گفت: صداقت در گفتار موجب جلب رضایت مردم می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت السلام قربانعلی برقرار ظهر جمعه در نماز عبادی-سیاسی جمعه گرگان که در مصلی وحدت این شهرستان برگزار شد، گفت: اخلاق نیکو آثار بسیار زیادی دارد و اگر انسان خودش را به زیورهای اخلاقی مزین کند، دل او به انسان های دیگر پیوند می شود و رابطه معنوی انسان ها را نیز مستحکم می کند.

وی ادامه داد: محاسن اخلاقی به زندگی انسان ها گرمی و نشاط می بخشد و حیاط دنیوی را برای همه طبقات جامعه گوارا و دلنشین می سازد. شهید مرتضی مطهری عامل تربیت را محبت می دانست و اذعان می کرد که خشونت تنها عمل بازدارنده انسان است و نمی تواند موجب تربیت فرزندان می شود.

امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه در قرآن کریم بیش از ۴۰۰ بار به مسئله محبت اشاره شده است، اظهار کرد: متاسفانه بیشتر انسان ها برای تربیت از خشونت استفاده می کنند در حالی که مهر و محبت بیشتر جواب می دهد. سخن نیز در سعادت و خوشبختی انسان تاثیر دارد و همچنین اگر زیبا نباشد باعث ایجاد آثار مخرب در زندگی می شود.

برقرار تصریح کرد: حضرت امام صادق (ع) می فرمایند که نیکی به مردم تاثیر بسیاری در زندگی انسان دارد و حتی شهرها را آباد می کند و عمر انسان را نیز طولانی می سازد.

امام جمعه موقت گرگان گفت: خداوند انسان ها را به تقوا دعوت می کند و تقوا راه پر پیچ و خمی است که خداوند برای منحرف نشدن انسان برای آنها معیار قرار می دهد که با صادقین همراه و همگام باشند.

حجت الاسلام قربانعلی برقرار با بیان اینکه صداقت موجب جلب رضایت مردم می شود، گفت: یکی از نشانه های راسخ ایمان، صداقت در گفتار است و امام علی(ع) یکی از نشانه های بارز مومنان را دروغ نگفتن می دانند.

آرزوی خاموش شدن نور الهی بر دل دشمنان باقی می ماند

خطیب موقت نماز جمعه گرگان در خطبه دوم بیان کرد: امام علی(ع) تقوا را پرهیز انسان ها از گناهان عنوان می کنند و می فرمایند که هر کسی بر شهمت خود مسلط شود، انسان با تقوایی است. همچنین انسان با تقوا کسی است که در میان متقین سخن حق را بگوید چه به نفع او باشد و چه به ضرر او.

برقرار با اشاره به سالروز آغاز محاصره اقتصادی ایران در سال ۱۳۵۹ توسط آمریکا، گفت: در سوره منافقین آمده است که اولین کار دشمنان در مقابل پیامبر (ص)، محاصره اقتصادی بوده است. دشمنان با سرمایه و هزینه های بسیار سعی می کنند تا بر مسلمانان غلبه کنند اما خداوند به مسلمانان وعده داده است که نور الهی هرگز خاموش نخواهد شد و این آرزو بر دل دشمنان می ماند.