قزوین – نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: اگر اکثریتی باطل باشد و بخواهد سرنوشت ملتی را تغییر دهد قابل اطاعت و احترام نیست و همه وظیفه داریم در دفاع از حق حتی به تنهایی اقدام کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که با حضور نمازگزاران در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: اطاعت از کسانی که شایستگی و تقوای لازم را ندارند منطقی نیست و همه باید دقت کنیم دنباله رو کسانی باشیم که در مسیر درست حرکت می کنند.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: انسانهای غافل، بی تقوا و کسانی که دنبال هواهای نفسانی هستند نباید مورد تبعیت دیگران قرار گیرند زیرا بقیه را به بیراهه رهنمون می شوند و انسان با کرامت دنباله رو این افراد نخواهد بود.

اکثریت باطل قابل اطاعت و احترام نیست

وی بیان کرد: یک اشتباه سیاسی که این روزها زیاد مطرح می شود موضوع اکثریت است و اینگونه جا انداخته اند که هر چه اکثریت گفت باید اهمیت داده شود و ملاک است در حالی که این موضوع اشتباه است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر اکثریت ناحق باشد و یا اشتباه کند دیگر نباید از آن اطاعت کنیم بلکه وظیفه داریم با درس گرفتن از حماسه عاشورا که امام حسین یک تنه در برابر اکثریت باطل ایستاد ما نیز تابع حق باشیم.

عابدینی گفت: اکثریت باطل معنا ندارد و قرآن اجازه نمی دهد اگر اکثریتی از مسیر حق و درست منحرف شد و مثلا عده کثیری گفتند نباید از فلسطین، یمن، سوریه و کشورهای مظلوم حمایت کرد ما نیز تبعیت کنیم.

وی بیان کرد: استکبار در جهان معاصر شاید در اکثریت باشد به همین دلیل تلاش می کند تا ایران اسلامی دست از حمایت ملل مظلوم جهان بردارد اما جمهوری اسلامی با رهبری ولی فقیه و تاسی از فرامین قرآنی در مسیر حمایت از مستضعفان هیچگاه خاموش نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین یادآورشد: اگر استکبار اجلاسیه برگزار می کند تا برای تعیین سرنوشت سوریه و یمن تصمیم بگیرد و می خواهند ایران را همراه خود کنند باید مراقب باشیم و به جای اینکه پیرو اکثریت باطل باشیم خودمان تعیین کننده شویم و دیگران را به سمت خود بکشیم.

وی اضافه کرد: اگر در مسیر حق یکه و تنها باشیم نگرانی ندارد و می توانیم تاثیرگذار باشیم به شرط آنکه به خدا اتکا کنیم و حق طلب باشیم و نگذاریم انسانهای مظلوم و ستمدیده ناامید شوند.

سربازان واقعی امام عصر (عج) عدالت طلبند

امام جمعه قزوین با اشاره به میلاد خجسته حضرت ولیعصر(عج) اظهارداشت: باید همه ما دغدغه سربازی در رکاب حضرت را داشته باشیم و برای کسب شرایط این هم رکابی تلاش کنیم.

وی بیان کرد: کسی که در زندگی خود قادر نیست عدالت برقرار کند هرگز در جامعه نیز نمی تواند در تحقق قسط و عدل موثر باشد و کسی که گناه می کند و دنبال هوای نفسانی است و به دیگران ظلم می کند هرگز شایسته سربازی امام زمان را ندارد.

شایسته سالاری در جامعه رواج یابد

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: اگر کسی برای نمایندگی مجلس انتخاب شده نباید خود را وامدار کسی بداند و وظیفه اصلی خود را فراموش کند و به جای آنکه فریاد رسای مردم باشد دنبال منافع افراد و جریانهای سیاسی باشد.

اصطلاح چوب خشک برای نماینده توهین به مردم است

وی اضافه کرد: برخی اعلام کرده اند که حتی اگر چوب خشک را تعیین می کردند مردم برای نمایندگی رای می دادند که این نگاه هم توهین به مردم و هم منتخب مردم است.

عابدینی گفت: مگر چوب خشک می تواند برای مشکل بیکاری، اقتصاد، تورم و برون رفت واحدهای صنعتی از تنگناهای ایجاد شده اقدامی کند و موثر باشد چرا اجازه می دهیم عده ای اینگونه به شعور و انتخاب مردم توهین کنند و شایسته ها را نادیده بگیرند.

خطیب جمعه قزوین اظهارداشت: اینگونه سخنان و موضع گیریها موجب ناامیدی مردم می شود و از پیشبرد امور جلوگیری می کند.

وی اضافه کرد: این فرهنگ دوران جاهلیت است که بگوییم چوب خشک می تواند اقتصاد و بیکاری و بحران را مدیریت کند لذا باید شایسته سالاری را اهمیت و بها دهیم و اجازه دهیم تا شایستگان برای ما تصمیم بگیرند.