رئیس جمهوری کرواسی با رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان در کابل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از افق، «کولیندا گرابار کیتاروویچ» رئیس جمهوری کرواسی امروز یکشنبه (۴ شهریور) با «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان در کابل دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار در مورد مذاکرات صلح، انتخابات پارلمانی ۲۸ مهر سال جاری، انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، همکاری‌های منطقه‌ای در مبارزه با تروریسم و تامین صلح در افغانستان، استراتژی آمریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، نقش نیروهای کرواسی در همکاری با نیروهای امنیتی این کشور در «مزارشریف» و همچنین اوضاع سیاسی و امنیتی افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

افزون براین در این دیدار، عبدالله از همکاری‌ و کمک‌ های نیروهای امنیتی کرواسی به نیروهای امنیتی افغانستان در قالب نیروهای حمایت قاطع قدردانی کرد و گفت که در شرایط فعلی حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریسم، تامین صلح و برگزاری انتخابات‌ پیش رو، بسیار مهم است.

کیتاروویچ نیز ضمن اشاره به همکاری نیروهای کشورش با نیروهای امنیتی افغانستان در شهر مزارشریف گفت که تامین صلح و ثبات در افغانستان برای همه کشورهای جهان مهم است و نیروهای کرواسی از هیچ تلاشی در راستای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان و تامین امنیت در این کشور دریغ نمی‌ورزند.

افغانستان و کرواسی روابط دیرینه ای دارند؛ کرواسی یکی از اعضای ناتو و جزئی از همکاران امنیتی و اقتصادی افغانستان در چارچوب ماموریت حمایت قاطع است.