اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پیاده‌سازی مکتب و سیره اهل بیت (ع) در جامعه باید عملی شود و از کلمات نورانی قرآن و نهج البلاغه به عنوان الگوی خود بهره بگیریم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) فرمودند اهل بیت (ع) مثل ستارگانی هستند که با از بین رفتن یک ستاره، ستاره ای دیگر درخشش پیدا می کند و نور خود را در آسمان دین می تاباند و درس های مکتب اهل بیت(ع) با عظمت ترین درس ها است.

وی افزود: آن رسالت عظیمی که اهل بیت(ع) همواره دنبال می کرده اند توسط حضرت ولی عصر امام زمان(عج) بر زمین پیاده خواهد شد و ما باید زمینه آن را فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: برای حضور امام زمان(عج) باید عقل ها بارور و آماده شوند و ظرفیت تابش این نور الهی بر روی زمین فراهم شود و وقتی این بسترها آماده شود آرزوی منتظران حضرت مهدی(عج) محقق خواهد شد.

امام جمعه اراک بیان داشت: آنچه که از دین و مکتب اهل بیت(ع) به دست ما رسیده را باید به خوب از آن مراقبت کنیم و از کلمات نورانی قرآن مجید و نهج البلاغه به عنوان سرمشق خود بهره بگیریم.

دری نجف آبادی با اشاره به فرارسیدن میلاد حضرت مهدی(عج) و مراسماتی که در این ایام برگزار می شود، خاطرنشان ساخت: در شب میلاد امام زمان(عج) باید کمک به فقرا، محرومان و نیازمندان و پهن کردن سفره برای آنها به عشق و ارادت و رضای امام زمان(عج) در کنار دیگر برنامه ها و جشن ها برگزار شود.

امام جمعه اراک با اشاره به پنجم خرداد ماه روز حمایت از خانواده زندانیان گفت: خانواده این افراد گناهی ندارند، گاهی گرسنه اند و ممکن است در دام گرگ صفتان بیفتند و کمک به این افراد از هر کاری نیکی واجب تر و ضروری تر است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: باید کمک کنیم که آمار این گونه افراد در جامعه ما کاهش پیدا کنند و مردم نیز باید به اینگونه خانواده ها کمک کنند و به جای صرف مخارج غیرضروری و غلط در این جشن ها، به نیازمندان و فقرا کمک کنند.

دری نجف آبادی در بخش دیگر سخنان خود به گرامیداشت یاد شهید بابایی و سایر شهدای مدافع حرم، آیت الله بهجت و همچنین سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و شهدای این خطه اشاره کرد.