اصفهان – امام جمعه و نماینده ولی فقیه در اصفهان گفت: واردات اجناسی که مشابه داخلی آن تولید می شود یک نوع خیانت به کشور است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر اصفهان حل مشکلات اقتصادی با استفاده از پیدا کردن علت ها را خواستار شد و اظهار داشت: رفع مشکلات اقتصادی باید از بانک ها آغاز شود چراکه تازمانیکه بهره بانک ها این چنین باشد، نوشتن اقتصاد مقاومتی روی کاغذ تاثیری در وضع اقتصادی کشور ندارد.

وی ادامه داد: واردات اجناسی که مشابه داخلی آن تولید می شود یک نوع خیانت به کشور است و معنا ندارد در شرایط جنگ، از دشمن خود کالا وارد کنیم.

امام جمعه اصفهان با اشاره به عدم مصرف کالاهایی که نیاز مردم نیست و جنبه لوکس دارد، گفت: به طور نمونه واردات میوه از خارج کشور توجیه عقلانی ندارد چراکه با واردات تنها عده قلیلی سود می برند اما از سوی دیگر ارز و سرمایه از کشورمان خارج می شود.

وی با اشاره به اعیاد شعبانیه و لزوم برپایی جشن هایی در این زمینه، گفت: جشن ولادت امام زمان (عج) باید با رعایت آداب اسلامی برگزار شود.

آیت الله طباطبائی نژاد با بیان اینکه منتظر واقعی باید خود را برای دوران فرج آماده کند، اظهار داشت: قرار دادن جامعه در مسیر عدالت زمینه ظهور را فراهم می کند.