محلات – امام جمعه محلات گفت: آزاد سازی خرمشهر با تکیه بر ایمان، صبر و استقامت ممکن شد و امروز نیز با تکیه بر توانمندی های داخلی و در سایه تلاش جهادگرانه، اقتصاد مقاومتی دست یافتنی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه محلات، با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: فتح خرمشهر، فتح خاک نبود، بلکه فتح ارزش ها بود و رزمندگان و جوانان کشور نشان دادند که با تکیه بر ایمان، صبر و استقامت می توان کارهای بسیار بزرگی را انجام داد.

وی افزود: در جامعه امروز نیز می توان در سایه ایمان، صبر و استقامت و تکیه بر توانمندی های داخلی، اقتصاد مقاومتی را در کشور پیاده کرد که این مهم با تکیه بر توانمندی های داخلی و در سایه تلاش جهادگرانه دست یافتنی است.

ربانی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با قاریان و حافظان قرآن کریم، آمریکا را طاغوت اعظم و شیطان بزرگ خواندند و مسلمانان را به افزایش قدرت و حفظ وحدت به منظور مقابله با آن دعوت کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری کشورهایی را که در منطقه با آمریکا همکاری کرده و زمینه پیاده سازی سیاست های استعمارگرانه آمریکا را فراهم می کنند، خیانت کار خواندند و تاکید کردند که برای اثبات این خیانت ها، جهاد تبیینی لازم است.

ربانی بیان داشت: وجود داعش در منطقه برای آمریکا و صهیونیست ها شرایط مطلوبی ایجاد کرده و آمریکا داعش و گروه های تروریستی را در منطقه مدیریت می کند.

وی افزود: آمریکا داعش را تسلیح و حمایت می کند تا مسلمانان را به جان هم بیندازند و با ناامن کردن منطقه باعث شوند تا صهیونیست ها در امنیت به سر برند و مانع ورود گروه های تکفیری به اروپا شوند.

ربانی تصریح کرد: هر زمان که یک راه حل سیاسی برای حل این مشکل پیشنهاد می شود، آمریکا با آن مخالفت می کند و با سنگ اندازی باعث می شود که مذاکرات به شکست بیانجامد تا منافع خود و اسرائیل را در منطقه حفظ کند.

وی با اشاره به فرقه ضاله بهائیت بیان داشت: در فرقه بهائیت هیچ نشانه ای از اسلام وجود ندارد و این فرقه ساخته دست انگلیس و استعمار است و انحرافات اعتقادی بسیاری در آن وجود دارد.

زبانی افزود: این فرقه دارای انحرافات اخلاقی بزرگی است و دارای پرونده قطوری از خیانت ها به ملت ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: مرکز بهائیت در اسرائیل قرار دارد که دشمن سرسخت ایران و مسلمانان است و اعضای این فرقه با حمایت آمریکا و اسرائیل درصدد براندازی جمهوری اسلامی و جاسوسی بر علیه نظام اسلامی هستند.

ربانی با اشاره به نیمه شعبان و روز ولادت امام زمان(عج)، این روز را واقعه ای با برکت و امید آفرین برای همه بشریت به ویژه شیعیان جهان خواند و افزود: میلاد امام زمان(عج) مایه امید و حرکت به سوی تعالی است و باید همه مسلمانان، منتظر واقعی باشند و زمینه و مقدمات حکومت جهانی آن حضرت را فراهم کنند.