بندرعباس – امام جمعه هرمز گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) بازوان قدرتمند نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با تبریک فرار رسیدن میلاد ولیعصر(عج) اظهار داشت: ظهور آن حضرت آرزوی تمام مستضعفان جهان است و نخستین وعده الهی پس از ظهور امام زمان(عج) این است که مستضعفان عالم به عنوان خلفا و حاکمان زمین امنیت را برای مسلمانان کامل کنند.

وی ادامه داد: امروز نیاز جامعه بشری به خصوص جوامع اسلامی این است که ارتباط خود را با امام زمان (عج) بیشتر کنند و امروز لازمه جامعه اسلامی ما مهدوی بودنش است و زندگی ما هم باید بر اساس مهدویت باشد.

امام جمعه هرمز عنوان کرد: یکی از مهمترین ارکان حفظ ایمان جامعه اسلامی عصر غیبت و منتظر ماندن است و مهدی باوران و مهدی یاوران باید با استمرار بخشیدن و جهانی کردن معیارهای انقلاب اسلامی ایران در جهت رهایی بشریت به دست توانای مهدی آل محمد (ص) زمینه ظهورش را در جهان فراهم کنند.

مناقبیان با تبریک روز سربازان گمنام امام زمام (عج) بیان داشت: سربازان گمنام امام زمان (عج) صفحات درخشانی از کتابی قطور هستند و حضور و صیانت بخشی این مجموعه گمنام و بی ادعا بیش از آن است که بتوانیم در این فرصت کوتاه از آن سخن بگوییم اما باید بدانیم که آنان بازوان قدرتمند نظام و ولایت هستند.

وی گفت: این سربازان فداکار با اشراف کامل اطلاعاتی داخلی و خارجی خود موجب بیم دشمن و امید دوستان انقلاب در جهان شده اند و فعالیت های مستمری را که در قالب عقل ، شرع و عرف و روابط بین الملل دارند، تا پای جان در راستای تحقق بخشیدن به فرامین مقام معظم رهبری ایستاده اند.

امام جمعه هرمز همچنین با تبریک فرارسیدن سوم خرداد سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس و گرامیداشت یاد خاطره شهدا و امام شهدا افزود: رزمندگان بر سر اصول انقلاب و دفاع جانانه از کشور و نوامیس مسلمانان سرود فتح و پیروزی را سردادند و با اعتقاد نشان دادند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

مناقبیان با تبریک ۳۱ اردیبهشت سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، اظهارداشت: به واسطه حضور دانشگاه آزاد اسلامی در جزیره هرمز تا حدودی مشکلات این جزیره اعم از اقتصادی و تردد دریایی برطرف شده است.

وی از مسئولان عالی دانشگاه آزاد اسلامی خواست که رتبه دانشگاه آزاد هرمز را بالابرده و آن را تبدیل به واحد بین المللی کنند چون اگر این اتفاق در این جزیره بیفتد نقش مهمی در رشد و توسعه این جزیره دارد.

امام جمعه هرمز عنوان کرد: دانشگاهی که در بدو شروع به فعالیت در جزیره هرمز با ۲ رشته تحصلی و ۴۰ دانشجو بوده و در حال حاضر جمعیت دانشجویان این دانشگاه قریب به ۲۳۰۰ دانشجو است که در توسعه اعم از اقتصادی و گردشگری و عملی مردم این جزیره نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.