تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت اجرای دقیق قانون در برخورد با متخلفان گفت: مسئولان قضایی به مر قانون عمل کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ نماز جمعه این هفته تبریز به امامت آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر و باحضور گسترده و باشکوه نمازگزاران تبریزی اقامه شد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به دستگاه قضایی بدون توجه به جایگاه اشخاص با قانون‌شکنان برخورد کند، افزود: مردم انتظار دارند سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات، تشکیلات قضایی و نیروی انتظامی مر قانون را عمل کنند و از جوسازی و زورگویی‌‌ها بیم نداشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید هر کجا خیانتی و تخلفی دیده شد با حکم مقتضی و مجازات مقتضی عدالت اجتماعی به مرحله اجرا درآید، افزود: من از خدمات دستگاه های امنیتی در مبارزه با رانت خواری تشکر می کنم.

آیت‌الله مجتهد شبستری با اشاره به هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان(عج) از نظر امنیتی خدمات ارزشمندی همچون کنترل و پیشگیری توطئه هایی مثل جاسوسی و رانت خواری داشته اند که قابل تقدیر است.

عربستان لیاقت برگزاری حج را ندارد

امام جمعه تبریز سپس با تاکید بر اینکه عربستان لیاقت برگزاری حج را ندارد، افزود: لازم است در برگزاری مناسب مناسک حج تجدید نظر شود.

وی با اشاره به اینکه باید در اداره حج بازنگری صورت گیرد، ادامه داد: رژیم آل ‌سعود کفایت و صلاحیت اداره حرمین ‌شریفین را ندارد و آنها در پذیرش زائران ایران کارشکنی کردند.

آیت‌الله مجتهد شبستری سپس گفت: ادامه کارشکنی عربستانی ‌ها موجب می ‌شود دور سفر حج تمتع خط قرمز بکشیم.

وی سپس به سالروز آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد نیزاشاره کرد و ابراز داشت: مردم خرمشهر علی رغم توطئه های فرقه ای دشمنان در آن مقطع در کنار نیروهای مسلح مقاومت کردند و با همبستگی خود و تلاش رزمندگان اسلام خرمشهر را آزاد کردند.

امام جمعه تبریز سپس به اجرای طرح مبارزه با مفاسد اشاره کرد و بر ضرورت اجرای دقیق و کامل طرح مبارزه با فساد تاکید کرد و گفت: نباید در این موضوع به جوسازی ها توجهی کرد.