سیریک – امام جمعه سیریک گفت: صرفه جویی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است که خانواده ها با اجرای الگوی مصرف می توانند به کمک اقتصاد مقاومتی بیایند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علیرضا صفایی حائری در خطبه های نماز جمعه این هفته سیریک با تاکید بر اینکه صرفه جویی لازمه پیشرفت خانواده هاست، بیان داشت: اساس و تکامل خانواده ها به صرفه جویی و ایجاد توازن و تعادل در مصرف خانواده ها مرتبط است.

وی با اشاره به روز بهره وری و بهینه سازی مصرف، اظهار داشت: در منطقه گرمسیری که خودمان زندگی می کنیم لزوم صرفه جویی در مصرف انرژی آب و برق بیشتر است که باید خانواده ها صرفه جویی را سرلوحه مصرفی روزانه خود قرار دهند.

امام جمعه سیریک تصریح کرد: بهره وری نیز می تواند منابع و فرصت ها در تولید کالا و عرصه خدمات ایجاد کند و صرفه جویی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است که خانواده ها با اجرای الگوی مصرف می توانند به کمک اقتصاد مقاومتی بیایند.

حجت الاسلام صفایی با اشاره به سوم خرداد روز مقاومت و ایستادگی عنوان کرد: سوم خرداد روز فتح خرمشهر متعلق به تمام نسل های انقلاب است و در این روز بود که جوانان ما درس ایستادگی و مقاومت را به همگان آموختند.

وی با بیان اینکه روز سوم خرداد غیرت جوان ایرانی به جهانیان نشان داد، گفت: غیرت، مقاومت و ایستادگی از ویژگی های برتر یک جوان ایرانی است که دشمن را در پشت مرزهای این خاک و بوم نگه داشته است.

امام جمعه سیریک در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به نیمه شعبان روز تولد حضرت مهدی (عج) اضافه کرد: خیلی ها امر غیبت را یک امری غیر طبعیی می دانند در صورتی که غیبت یکی از سنت های الهی است و پدیده ای نیست که برای اولین بار در این جهان روی داده باشد.

وی با اشاره به زندگی تعدادی از پیامبران الهی افزود: حضرت یونس در شکم ماهی هزاران سال زندگی کرد بدون اینکه پیر شود و همچنین حضرت یوسف، ابراهیم ،موسی ، نوح، صالح و سلیمان هر کدام در غیبت به سر برده اند.

وی غیبت را یکی از سنت های انبیا دانست و تصریح کرد: سال ها پیش از ولایت حضرت مهدی (عج)سخن از غیبت این امام بزرگوار بر سر زبان ها بود و غیبت این امام همام یک امری لازم و ضروری است که آغاز شد و ادامه داشته و یکی از حجت های الهی بوده است.