سمنان – امام جمعه موقت سمنان ضمن تاکید بر اینکه آمریکا طاغوت زمان است، گفت: اسلام مانع اصلی آمریکا در راستای رسیدن به اهداف آن است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد باقر عبدوس در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه سمنان با بیان اینکه آمریکا و متحدانش در منطقه خاورمیانه به دنبال تضعیف اسلام و نابودی کشورهای اسلامی هستند، افزود: امام خمینی (ره) آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند و مقام معظم رهبری نیز بارها از مسئولان خواسته اند تا مراقب حرکتهای آمریکا باشند و لحظه ای از آن غافل نشوند.

وی آمریکا را طاغوت زمان دانست و با بیان اینکه این کشور به دنبال کدخداگری خود است، تصریح کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی هیچ گاه در راه آرمان ها و اهداف خود در برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا کوتاه نخواهد آمد.

اسلام مانع آمریکا برای رسیدن به اهداف آن است

خطیب موقت جمعه سمنان اسلام را مانع اصلی آمریکا در راستای رسیدن به اهداف آن دانست و گفت: انقلاب شکوهمند ایران اسلامی از ابتدای شکل گیری خاری در چشم دشمنان اسلام خصوصا آمریکا بوده و طی سالهای اخیر مانع تحقق اهداف استکبار جهانی در منطقه خاورمیانه شده است.

عبدوس با تاکید بر اینکه آمریکا چشم دیدن جمهوری اسلامی ایران را ندارد، افزود: رهبر معظم انقلاب همواره از مردم و مسئولان نظام خواسته اند تا اتفاقات پیرامون را به خوبی رصد و حواسشان را خوب جمع کنند تا دشمنان به اهدافشان نرسند.

وی اشاره ای نیز به تحریم های غرب بر علیه ملت بزرگ ایران طی ده های اخیر داشت و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بر استمرار دشمنی آمریکا علیه ملت ما تاکید داشته اند و امروز نیز حتی پس از توافق برجام شاهد تداوم این دشمنی ها هستیم.

مفاد توافق برجام شفاف سازی شود

امام جمعه موقت سمنان خواستار شفاف سازی مسئولان پیرامون مفاد توافق برجام شد و تصریح کرد: در این خصوص برای مردم کاملا روشن شده است که آمریکا به عنوان شیطان بزرگ دست از دسیسه های خود برنداشته و بر نخواهد داشت.

عبدوس اقتدار ملت بزرگ ایران اسلامی و عظمت کشور را مدیون خون شهدا و ولایتمداری ملت بزرگ آن دانست و افزود: مردم ما در برابر زیاده خواهی های دشمنان به خصوص آمریکا ذره ای عقب نشینی نخواهند کرد و با محوریت رهبری رو به جلو پیش خواهند رفت.

وی همچنین اشاره ای نیز به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر داشت و تصریح کرد: ایستادگی ملت بزرگ ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن تا بن دندان مسلح نمونه ای از تاریخ پر افتخار ما در مقابل دشمنان این مرز و بوم است.

پیروزی عملیات بیت المقدس از نعمات و توجهات خداوند متعال بود

امام جمعه موقت سمنان پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس را از نعمات و توجهات خداوند متعال به مردم ایران دانست و تصریح کرد: جوانان غیور ما در این عملیات با توکل به خدا و مدد اهل بیت (ع) پنج هزار کیلومتر مربع از خاک پاک ایران را آزاد کردند.

عبدوس همچنین اشاره ای به اعیاد شعبانیه و سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) داشت و افزود: این ایام به روز سربازان گمنام امام زمان (عج) و وزارت اطلاعات نیز نامگذاری شده که این تقارن بسیار پسندیده است.

وی وزارت اطلاعات را از مهم ترین نهادهای کشور دانست و گفت: امنیت امروز ایران که به برکت زحمات سربازان گمنام امام زمان(عج) در کنار دیگر نیروهای مسلح میسر شده است بر کسی پوشیده نیست و مردم ما نیز شکر گذار این نعمت هستند.