یزد ـ نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: نمایندگان مجلس نباید دنیا و آخرت خود را فدای حزب بازی‌ ها و گرایش‌ های سیاسی کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله محمد رضا ناصری در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به آغاز فعالیت مجلس دهم از اواخر هفته آینده اظهار داشت: نمایندگان مجلس برای رضای خدا و رفع مشکلات مردم کار کنند و به دنبال مطالبات احزاب و گروه‌های سیاسی نباشند.

وی تصریح کرد: نمایندگان بدانند که به هیچ حزب و گروهی وامدار نیستند و تنها وامداری آنها به مردم است و باید دین خود را به مردم، حضور و مشارکت جدی و اعتماد آنها ادا کنند.

ناصری ادامه داد: نمایندگان مجلس در اقدامات، آرا، نظرات و پیگیری‌های خود صلاح و خیر مردم را مدنظر قرار دهند و دنیا و آخرت خود را فدای حزب‌ بازی‌ها و گرایش‌های سیاسی نکنند.

نمایندگان مردم در مسیر خدا و انقلاب حرکت کنند

وی از نمایندگان مجلس خواست تا در مسیر خدا و انقلاب حرکت کنند تا این انقلاب همچنان اسلامی پابرجا بماند و به دست صاحب اصلی خود، حضرت ولیعصر (عج) برسد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سالرزو میلاد حضرت ولیعصر (عج) بیان کرد: همه جوامع بشری معتقدند که روزی فردی خواهد آمد و جهان را بر پایه عدالت بنا خواهد گذاشت اما اعتقادات ادیان مختلف به منجی آخرالزمان متفاوت است.

وی تاکید کرد: در فرهنگ شیعه، امام زمان (عج) و منجی عالم بشریت، فرزند فاطمه زهرا (س) و حضرت علی (ع) و دوازدهمین امام بعد از پیامبر (ص) است.

ناصری، روز میلاد این منجی بزرگ را به همه مسلمانان جهان به ویژه جهان تشیع تبریک گفت و بر لزوم برگزاری جشن‌های ویژه در این روز بزرگ تاکید کرد.

مردم در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان شادی معنوی را مدنظر داشته باشند

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: مردم در برگزاری جشن‌ها، شادی معنوی و شادی انتظار را بیشتر مدنظر داشته باشند و از اقداماتی که خلاف شأن امام زمان (عج) و جامعه شیعیان جهان است، پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه روز میلاد حضرت مهدی (عج) به نام روز سربازان گمنام امام زمان نامگذاری شده است، افزود: امروز امنیت کشور در مرزهای شرقی و غربی و حتی در کشورهای همسایه مدیون سربازان گمنام امام زمان است.

چشم های تیزبین سربازان گمنام امام زمان امنیتی غیرقابل نفوذ برای کشور رقم زده اند

ناصری خاطرنشان کرد: خداوند متعال و امام زمان (عج) به کشور و نظام ما عنایت ویژه دارند و بعد از آن، ‌ چشم های تیزبین این سربازان جان برکف است که امنیت کشور را به نحوی رقم زده که هزینه های میلیاردی کشورهای معاند نیز نمی تواند این امنیت را بر هم بزند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سبک زندگی اسلامی و لزوم اجرای آن در جامعه بیان کرد: مردم مراقب باشند که سبک زندگی غربی را برای خود انتخاب نکنند زیرا همین سبک زندگی‌ها است که سبب بروز آسیب های اجتماعی نظیر طلاق، اعتیاد و زندگی های نامتعارف می شود.