بجنورد – امام‌ جمعه موقت بجنورد با اشاره به فرارسیدن ولادت حضرت قائم (عج) گفت: عدالت محوری از شرایط انتظار است و مردم و به ویژه مسئولان باید بیش‌ازپیش به این موضوع توجه داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام محمد رضا ابوالفضلی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته مرکز استان خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی (ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ولادت حضرت قائم (عج) آحاد مردم را به اعتقاد، به حضرت مهدی (عج) و شرایط انتظار فرج آن حضرت دعوت کرد.

وی بابیان اینکه باید به مسائلی که موجبات فرج را فراهم می‌کند توجه داشت، افزود: در همه ادیان و مذاهب، چه مذاهب صاحب دین رسمی و خدائی و چه ادیان غیررسمی همچون بودائی و غیره به نحوی به وجود منتظر و حضرت مهدی (عج) و انتظار برای ایشان اشاره‌ شده است.

حجت‌الاسلام ابوالفضلی تصریح کرد: علاوه بر این در دیگر ادیان، مذاهب و روایات مختلف نیز، دعا برای ظهور حضرت مهدی (عج) تأکید شده چراکه ایشان نیز برای فرج خود دعا می‌کنند، همچنین انسان‌ها اگر می‌خواهند خود را منتظر بخوانند باید همانند رزمنده‌ای اسلحه بر دست و لباس رزم بر تن آمادگی جان‌فشانی و در رکاب آن حضرت بودن را داشته باشند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت خراسان شمالی افزود: بحث دیگری که در شرایط انتظار مطرح است، آمادگی انسان به لحاظ جسمانی و روحی مستلزم دوری از زشتی‌ها، نهادینه کردن ارزش‌ها و دوری از گناه است.

وی اظهار داشت: عدالت محوری نیز از شرایط انتظار است و مردم و بالأخص مسئولان باید بیش‌ازپیش به این موضوع توجه داشته و سیاست محوری را از ادارات دور کنند و شایسته محوری و عدالت محوری را در نظام پیاده‌سازی کنند.

حجت‌الاسلام ابوالفضلی با اشاره به اینکه پیشبرد و داشتن شرایط انتظار بسیار سخت است، گفت: شرایط انتظار برای حضرت بسیار سخت هست، لذا برای انتظار امام زمان (عج) باید سختی‌ها را تحمل و در این راستا استقامت و ایثارگری داشت تا در نیمه‌راه از این موضوع سرباز نزد.

امام‌جمعه موقت بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سوم خردادماه و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر حادثه مهمی در کشور است چراکه این شهر پس یک و نیم سال در اختیار دشمن بودن و با ۳۵ روز مقاومت مردم و نیروهای نظامی آزاد شد.

وی افزود: در این روز علاوه بر آزاد شدن ۵۰۳۸ کیلومتر از خاک کشور، اسارت ۱۹ هزار نفری نیروهای دشمن، ۱۶ هزار کشته و زخمی نیروهای عراقی، انهدام ۴۰ فروند هواپیما و ۱۰۵ دستگاه تانک و دستگاه‌های جنگی دشمن در بیانات و حالت تهاجمی دشمن تأثیر داشت و سبب شد ترس در دل آن‌ها رسوخ کند