زنجان – فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: رمز موفقیت ملت ایران در مبارزه با رژیم طاغوت، جنگ و ایستادگی در برابر ابرقدرت‎های عالم، وحدت، ایستادگی و روحیه ولایت ‎پذیری است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار جهانبخش کرمی ظهر جمعه در سخنان پیش خطبه‎های نماز جمعه با اشاره به سوم خرداد و عملیات آزادی خرمشهر، افزود: در این عملیات،شرایط برای هر دو طرف حساس بود و هر دو طرف تلاش می‎کردند به اهداف خود برسند که ۶۰ هزار نیروی عراق با همه تجهیزات و پشتیبانی در منطقه عملیاتی بیت‎المقدس حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی (ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، افزود: این عملیات با یاری خداوند متعال انجام شد.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان اظهار کرد: ۱۶ هزار کشته و مجروح از دشمن و ۱۹ هزار اسیر نتیجه عملیات بیت‎المقدس بود و حضرت امام فرمودند “فتح خرمشهر فتح ارزش‎های اسلامی است”.

کرمی با اشاره به حضور رزمندگان زنجانی در چهار مرحله عملیات در قالب شش گردان به عنوان خط شکن، گفت: رزمندگان زنجان در قالب تیپ ۷ ولیعصر و تیپ ۸ نجف در این عملیات خوش درخشیدند.

وی با اشاره به سخنرانی سردار اوصانلو در مراسم سوم خرداد زنجان، گفت: وی از دست مبارک ولی امر مسلمین، فرمانده کل قوا، نشان فتح را دریافت کردند که در این عملیات نیز به عنوان فرمانده حضور داشتند و مراسم بزرگداشت فتح خرمشهر سوم خرداد ساعت ۱۷ در حسینیه عاشقان ثار الله زنجان برگزار می‎شود.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان تصریح کرد: امروز دشمن روحیه انقلابی، ولایی و باورهای دینی مردم ایران را نشانه گرفته است و هر جا باورهای دینی بوده دشمن شکست خورده است.

کرمی افزود: دشمن با همه ابزارهای شیطانی از جمله ۱۸ هزار شبکه ماهواره، شبکه‎های اجتماعی و تهاجم فرهنگی را علیه ملت ایران و ملت‎های مسلمان آغاز کرده است.

وی بر ضرورت حفظ روحیه انقلابی در برابر جبهه جنگ نرم دشمنان تاکید کرد و گفت: ملتی که گوش به فرمان ولایت بوده و روحیه استکبار ستیزی خود را حفظ کند،پیروز میدان است.

کرمی یادآور شد: رمز موفقیت ملت ایران در مبارزه با رژیم طاغوت، جنگ و ایستادگی در برابر ابرقدرت‎های عالم، وحدت، ایستادگی و روحیه ولایت‎پذیری است.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: تجهیزات دشمن بسیار پیشرفته بود و با ویران کردن شهر خرمشهر دشمن تلاش داشت تا جلوی پیشروی نیروهای ایرانی را بگیرد و فرماندهان این موضوع را به کانال دفاعی سوئز تشبیه کردند.

کرمی گفت: فرماندهان جوان سپاه،ارتش و بسیجی عملیاتی طراحی کردند که با دور زدن دشمن، اجرایی شد و تنها با اعتقاد و ایمان رزمندگان اسلام پیروزی نصیب ایران شد.

وی وحدت ارتش، بسیج و سپاه و نیروهای مسلح و شور و شوق در بین رزمندگان اسلام از دیگر دلایل موفقیت این عملیات عنوان کرد و افزود: ۱۱۲ گردان سپاهی و بسیجی و ۴۵ گردان ارتش در این عملیات حضور داشته و این وحدت موجب پیروزی شد.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان افزود: رزمندگان اسلام با اوج فداکاری وارد خرمشهر شده و با فریاد الله اکبر، یا حسین و یا زهرا خرمشهر را که به خونین شهر تبدیل شده بود،آزاد کرده و صحنه‎های بسیار زیبایی را خلق کردند.