زنجان – امام جمعه خدا بنده گفت: یکی از آسیب‌ها و آفت‌های تهدید کننده انقلاب اسلامی رواج روحیه اشرافی‌ گری در جامعه و به خصوص در مسئولان است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی طالبی ظهر جمعه در جمع نماز گزاران، به نیمه شعبان اشاره کردو گفت: شب نیمه شعبان شب بسیار مبارکی است که در فضیلت، شباهت بسیاری به لیالی قدر دارد.

امام جمعه خدابنده با اشاره به اینکه روز نیمه شعبان روز سربازان گمنام است، گفت: این مدال بهترین مدال افتخاری است که حضرت امام(ره) به عزیرانمان در وزارت اطلاعات هدیه کردندو مجاهدت های خاموش مدال دیگری بود که مقام معظم رهبری به سربازان گمنام دادند.

طالبی تاکید کرد: اقتضای کار این سربازان این است که در گمنامی مجاهدت و در گمنامی و با محدودیت های زیادی زندگی کنند وبخش قابل توجهی از اقدامات و عملکردهای خود را نتوانند گزارش کنند چرا که پیشرفت کار آنها در گمنامی است و موفقیت آن ها در پوشیده ماندن عملکردشان است.

وی افزود: کار اطلاعاتی در میان اعمال عبادی به دلیل پنهان بودن به روزه داری تشبیه شده و اجر کار اطلاعاتی همانند روزه قرب الهی دارد.

امام جمعه ابهر تاکید کرد: دستگاه اطلاعاتی بنیه علمی خودش را متناسب با تحولات پرشتاب علمی وتکنولوژی پیش می برد و از توان علمی بالایی برخوردار است بنابراین امروز نیروهای وزارت اطلاعات یکی از مقتدرترین و کارآمدترین نیروهای اطلاعاتی و امنیتی جهان هستند که دستگیری عبدالمالک ریگی، سرکرده گروهک تروریستی و همدستان وی از شاهکارهای وزارت اطلاعات بود.

وی افزود: موفقیت های سربازان گمنام امام زمان(عج) در مقابله با گروه های تروریستی، نفوذ ، مفاسد اقتصادی و ضربه زدن به شبکه ها و سیستم های امنیتی دشمنان از اقدامات افتخار آفرین و غرور آفرین سربازان گمنام است که دشمن را به ستوه آورده است.

طالبی تصریح کرد: با توجه به حجم ورود جاسوسان بیگانه و تروریست ها به مرزهای کشور سربازان گمنام امام زمان (عج) و دستگاه های اطلاعاتی خواب را از چشمان جاسوسان و تروریست ها ربوده اند و آنها هرگز در خاک جمهوری اسلامی ایران احساس امنیت نمی کنندو مهمترین ویژگی دستگاه اطلاعاتی ایران، اخلاص و فداکاری و ایثار است که باعث شده تلاش شبانه روزی در برقراری امنیت و مقابله با باندهای فساد و قاچاق و تروریست ها داشته باشند آن ها رفاه و آسایش و جان خود را در راه خدا ایثار کنند.

وی افزود: تحریم اقتصادی یک تحفه الهی بود که اندیشه ها و فکرهای اندیشمندان ما را راه انداخت امام (ره) فرمودند تحریم اقتصادی هدیه ای آسمانی بود که ما را به سمت خودکفایی سوق داد و هدف دشمن در محاصره اقتصادی خسته‏ کردن و جداکردن مردم از نظام و بازگرداندن سلطه خود بر کشور و در نهایت زمین‏زدن جمهورى اسلامى‏ بود

امام جمعه خدابنده یاد آورشد: دشمن سى وچند ‏سال همه تلاش خود را در توطئه و دشمنى بر علیه جمهوری اسلامی به کار گرفت از کودتا و جنگ تحمیلى،حمله نظامی گرفته تا تحریم اقتصادی و مصادره اموال ،جنگ روانى و تبلیغاتى و دخالت آشکار در انتخابات اما به حول قوه الهی همه اینها به صحنه ‏هایى از شکست و سرگردانى برای دشمن تبدیل شد و آیه «ان کید الشیطان کان ضعیفا» برای جهانیان معنا شد.

طالبی با بیان اینکه روز اول خرداد به عنوان روز بهره‏ ورى و بهینه ‏سازى مصرف‏ نامگذاری شده است، گفت: قناعت و بهینه مصرف کردن رمز شکوفائی اقتصاد مقاومتی است و یکی از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی بعد از پرهیز از اسراف کردن که از گناه هان کبیره است.

وی افزود: اسراف و تجمل گرائی و زندگی اشرافی بلای جان جامعه است یکی مهمترین راه‌های برون رفت از اسراف و تجمل، دوری خواص و شخصیت‌های مهم جامعه از زندگی اشرافی و تجملی است.

امام جمعه خدابنده ابراز کرد: یکی از آسیب ها و آفت های تهدید کننده انقلاب اسلامی رواج روحیه اشرافی گری در جامعه و به خصوص در مسئولین جامعه است. اگر طبقه اشراف و مترف در جامعه به وجود آید، علامت خطر جدی برای تداوم انقلاب و نظام اسلامی است،بنابراین مقام معظم رهبری بارها بر لزوم ساده زیستی مسؤولین و مبارزه با اشرافی گری اشاره کرده اند.

وی با اشاره نامگذاری شده از سوی مقام معظم رهبری، افزود: امسال سال«اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» است. تحقق این شعار نیاز به مدیران جهادی دارد. انگیزه مدیر جهادی برای انجام کارهای بزرگ، الهی است از فیش حقوقی نجومی انگیزه نمی‏گیرد. ما درمعرکه یک جنگ اقتصادی تمام‏عیار قرار داریم. این میدان، فرماندهانی از جنس حاج عبدالحسین برونسی می‏خواهد، مردانی با همت نجومی و زندگی خاکی نه همت خاکی و درآمدهای نجومی!

امام جمعه خدابنده گفت: آزاد سازی خرمشهر»نماد نصرت الهى و شاه ‏بیت مقاومت و ایثار ملت بزرگ ایران است و فاتحان خرمشهر ثابت کردند عاشورا براى مقطع زمانى خاص از تاریخ اسلام نیست، بلکه براى تمام قرون، ملل و فرهنگ‏ها تکرارشدنى است. فتح خرمشهر برای همیشه اندیشه تسلط بر ایران، را به زباله‏دان تاریخ فرستاد.

طالبی افزود: بهائیت یک فرقه منحرف سیاسی است که به طور کامل ساخته و پرداخته دست انگلستان است و از اسرائیل و سرزمین فلسطین اشغالی هدایت می‌شوند و رهبران‌شان جاسوسان غرب هستند، بلکه ضد همه ادیان تلقی می‌شوند اقدام زشت فائزه هاشمی‌رفسنجانی با تعدادی از اعضای فرقه ضاله بهائیت،اقدام محکوم است این حرکت دهن کجی به دین اسلام و نظام اسلامی است در راستای خشنودسازی سران استکبار و اسرائیل است این اقدام زشت باید به طور قاطع از سوی مردم و مسئولان و دلسوزان نظام محکوم شود و از سوی قوه قضائیه برخورد مناسب نسبت به آن صورت گیرد.