ایلام – امام جمعه شهرستان آبدانان گفت: تحکیم بنیه های امنیت اقتصادی و اجتماعی مرهون سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حسین حاجیلری در خطبه های نماز جمعه شهر آبدانان با اشاره به سالروز ولادت حضرت موعود (عج) ، امنیت اقتصادی و اجتماعی جامعه اسلامی ایران را مرهون از خودگذشتی و رشادت های دلیمردان و سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات دانست و گفت: امنیت از زیر بنایی ترین اساس های زندگی اجتماعی و فردی بشر است که این امنیت مقدمه پیشرفت نیز محسوب می شود که برقراری امنیت در جامعه اسلامی ایران یکی از وظایف سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

وی افزود: در فتنه ۸۸ که برخی سودجویان به دنبال برهم زدن امنیت کشور بودند، مجموعه اطلاعات با همکاری دیگر نهادهای امنیتی این توطئه دشمن را خنثی کردند.

وی تصریح کرد: تحکبم بنیه های امنیت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فکری و همچنین حفظ ثبات کشور و جلوگیری از نفوذ بیگانگان همچون گروهک های تروریستی به داخل کشور از خدمات ارزنده این سربازان گمنام است.

خطیب جمعه آبدانان با اشاره به اینکه استان مرزی ایلام از امنیت کامل برخوردار است، امنیت در مراسمات ملی و مذهبی و همچنین برگزاری دو دوره انتخابات اخیر را مرهون زحمات این نهاد مقدس دانست.

حاجیلری در بخش دیگری از بیاناتش به سوم خردادماه، سالروز آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس در سال ۶۱ اشاره و خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر، فتح ارزش ها بود که ایمان به وعده و نصرت الهی این پیروزی را رقم زد.

وی اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر نشان داد هرجایی که مردم مقاومت کنند پیروز میدان خواهند شد و امروز نیز ملت ایران با مقاومت در برابر تحریم های ظالمانه دشمنان اسلام و تکیه بر اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی نشان می دهند که ملت ایران، ملتی استوار و مقتدر است که هیچ گاه تحریم های ظالمانه دشمنان از روند روبه جلو توسعه این مرز و بوم نمی کاهد.

امام جمعه آبدانان بیان کرد: با توجه به اینکه به طور کامل تا کنون تحریم های اقتصادی برداشته نشده است، راه حل برون رفت از تحریم ها تکیه بر اقتصاد مقاومتی است که یکی از مصادیق اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

حاجیلری همچنین گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی یعنی مانع شدن از دریافت حقوق های چند میلیونی و چند برابری برخی مدیران است که در روزهای گذشته شنیدیم که برخی مدیران بالادستی، حقوق های ۸۷۰ میلیون ریالی داشته اند. آقای مدیر شما به چه اجازه و چه عنوانی این حقوق را می گیرید؟ با استعفا دادن که این مشکل حل نمی شود و باید چهارچوب های نظام اقتصادی و مبارزه با مفاسد اقتصادی درست شود.

خطیب جمعه آبدانان گفت: برخی مدیران حقوق ۸۷۰ میلیون ریالی می گیرند ولی وقتی مجلس قانونی وضع می کند تا به زوج های جوان وام ازدواج دهند، آقایان می گویند که منابع مالی کافی نداریم. جلوی چنین مفاسد اقتصادی را بگیرید تا توان پرداخت و منابع مالی بانک ها جوابگوی وام زوج های جوان باشد.

امام جمعه آبدانان با اشاره به اینکه فضای مجازی توسط دشمنان اسلام مدیریت می شود، گفت: مراوده و مذاکره با بهائیت از نظر علماء شیعی ما حرمت شرعی دارد و امری نجس است، اما برخی افراد می خواند قبح شکنی کنند و بهانه می آورند که بخاطر حقوق بشر مراوده داشتیم. حقوق بشر، آن طفلی است که از نبود امکانات رنج می برد و زیر گلوله های وهابیون کشته می شود.

حجت الاسلام حاجیلری همچنین به انتصاب رییس جدید صداوسیما اشاره کرد و گفت: صداوسیما به عنوان دانشگاه ملی نقش مهمی در قبال مخاطبان خود دارد و نباید در قبال توطئه های دشمنان کم لطفی کند. صداوسیما باید مخاطبان خود را اغناء کند تا جایی برای توطئه های خبیثانه دشمنان اسلام نباشد.

وی در پایان درگذشت مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان آبدانان را تسلیت گفت.