اردبیل – با حضور گسترده و پرشکوه مردم اردبیل و در میان حزن و اندوه، پیکر شهید مدافع حرم هاشم دهقانی نیا در اردبیل تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش پرس شیعه؛ ظهر امروز و با تشییع پیکر یکی دیگر از شهدای مدافع حرم عطر شهدا در فضای اردبیل پیچید تا مردم ولایی و ارزش مدار این استان ضمن تشییع پیکر شهید مدافع حرم هاشم دهقانی نیا بار دیگر با میثاق های دینی و انقلابی خود پیمان ببندند.

شهید مدافع حرم دهقانی نیا اهل روستای شیخ احمد از توابع شهرستان اردبیل بوده و و اسفندماه سال گذشته برای دفاع از حریم امامت و ولایت به جبهه مقاومت اعزام شده بود.

این شهید والامقام از تکاوران تیپ ۳۷ سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بود و چند روز پیش در جنگ با تروریست ها به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر پاک این شهید دیروز پنجشنبه در میان استقبال گسترده مردم این استان وارد اردبیل شد و امروز ظهر پس از برگزاری نماز جمعه پیکر پاک و مطهر هاشم دهقانی نیا بر دوش همرزمان و شهروندان تشییع و در قبرستان غریبان اردبیل به خاک سپرده شد.

حضور گسترده و پرشکوه مردم در این مراسم بار دیگر نشان داد که عطر شهدا در هر زمان در جامعه پراکنده بوده و یاد و خاطره شهدا همیشه در تاریخ ماندگار و مردم آرمانهای انقلابی و اسلامی خود را از یاد نخواهند برد.

در این مراسم مردم یکصدا و با فریادهای رسا شعارهای «لبیک یا حسین» و «یا زینب» سر دادند و بر مقاومت از حریم پاک اهل بیت (ع) تاکید کردند.

بنا به اعلام سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل قرار است مراسم شام غریبان این شهید مدافع حرم امشب در مسجد امام جعفر صادق (ع) واقع در خیابان داروپخش و مراسم بزرگداشت فردا شنبه از ساعت ۱۴.۳۰ در همین مسجد برگزار شود.