یک وزیر بحرینی مدعی شد که ۴۰ شبکه ماهواره‌ ای تحت حمایت ایران امنیت کشورهای عربی را هدف گرفته است.

به گزارش پرس شیعه؛ علی بن محمد الرمیحی وزیر اطلاع‌ رسانی بحرین بار دیگر ادعاهایی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد که به گفته او امنیت کشورهای عربی را تهدید می کند.

الرمیحی در گفت‌وگو با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» مدعی شد که ۴۰ شبکه ماهواره‌ای تحت حمایت ایران قصد دارند در بحرین فتنه‌افروزی و در میان جامعه این کشور شکاف ایجاد کنتد.

به ادعای این مقام بحرینی، برخی از نهادها در پوشش حقوقی برای تحقق اهداف سیاسی و باجخواهی، بیانیه‌های مغرضانه‌ای منتشر می‌کنند که برآیند توضیحات نادرست و منابع یک جانبه‌ای است که اعتبار ندارد.

وزیر اطلاع‌رسانی بحرین همچنین ادعا کرد، در سایه همه توصیه‌های کمیته حقیقیت‌یاب بحرین [درباره اتفاقات انقلاب این کشور] و تعهدات داوطلبانه در چارچوب شورای حقوق بشر، این کشور در زمینه‌های حقوقی دستاوردهای بسیاری داشته است.

وی همچنین تصریح کرد: بحرین در معرض توطئه‌ای قرار گرفته که هدف آن بر هم زدن امنیت و ثبات این کشور است؛ مسئله‌ای که از رهگذر اقدامات خشونت‌بار، تروریسم، قاچاق سلاح و مواد منفجره صورت می‌گیرد.

الرمیحی همچنین ادعا کرد که بحرین با مشارکت جامعه بین‌الملل در راستای مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم فعالیت می کند؛ مسئله‌ای که یک امر بین‌المللی خطرناکی است که دین و مرز نمی‌شناسد