نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان از اشغال فلسطین به دست رژیم صهیونیستی به عنوان بزرگترین جنایت تاریخ معاصر یاد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالامیر قبلان نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته بیروت که در ساختمان این مجلس برگزار شد، فرارسیدن میلاد حضرت ولیعصر(عج) را تبریک گفت و افزود: امیدواریم از یاران امام در خط مقاومت و حق و عدالت در برابر باطل و ظلم و انحراف که نمونه های آن در تروریسم صهیونیستی و تکفیری متبلور است، باشیم. این تروریسم از سوی استکبار جهانی اداره می شود تا جوامعمان را در کشتار و فساد و فتنه غرق کرده و ثروت ها و اراده مان را مصادره کند.

وی افزود: در لبنان و سایر کشورهای عربی و اسلامی همچنان سالروز نکبت فلسطین که بلاها و بحران های فراوانی سرشار از ظلم و فساد و آشوب به همراه داشت را یاد می کنیم. اشغال فلسطین بزرگترین جنایت تاریخ معاصر به شمار می آید که استعمار را بر فلسطین سلطه داد و با اندیشه فتنه و فساد شیطانی گسترش یافت.

این عالم لبنانی با اشاره به یاری طلبی ملت فلسطین از جهانیان تصریح کرد: سراسر این سرزمین به جنایت های بی شمار صهیونیست ها به ویژه یهودی سازی آن شهادت می دهد. این در حالی است که تکفیری ها ادامه پروژه رژیم صهیونیستی را در کشورهای عربی و اسلامی به اجرا درمی آورند.

آیت الله قبلان ادامه داد: آنچه دولت اسلامی عراق و شام نامیده می شود یک پروژه صهیونیستی است که می خواهد عراق و سوریه و لبنان و اردن را مورد هدف قرار داده تا امنیت و ثبات رژیم صهیونیستی تأمین و مقاومت اسلامی از هم گسیخته شود. از رهبران کشورهای عربی و اسلامی می خواهیم نسبت به خطرهای موجود در منطقه هوشیار باشند و با وحدت و انسجام در برابر تروریسم تکفیری و صهیونیستی بایستند.

وی بر لزوم فعال شدن سازمان همکاری اسلامی جهت تقریب میان کشورهای اسلامی به ویژه ایران و عربستان تأکید کرد و اظهار داشت: آتشی که در سوریه و عراق و یمن و لیبی روشن شده است همه کشورها را تهدید می کند و مطمئنا به نفع هیچ کس نیست. ملت های اسلامی باید بار دیگر بر حمایت از فلسطین و مقدسات آن اجماع کنند و اجازه فعالیت به رژیم صهیونیستی را ندهند.

نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه گفت: آتش تروریسم در لبنان با وحدت و همکاری ملت و ارتش و مقاومت خاموش و رژیم صهیونیستی مجبور به خروج از این کشور شد، حمایت از ارتش و مقاومت برای دفاع از وطن ضروری است. از دولت نیز می خواهیم مقدمات بازگشت آوارگان سوری به کشورشان را فراهم کند.