دبیرکل حزب الله لبنان امروز در سخنرانی خود به مناسبت شهادت مصطفی بدر الدین اظهار داشت که ایشان از بنیانگذاران جبهه های نبرد علیه رژیم صهیونیستی بودند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان امروز به مناسبت شهادت مصطفی بدرالدین فرمانده نظامی برجسته حزب الله در دمشق اظهار داشت: در ابتدا به خانواده گرانقدر بدرالدین و براداران مقاومت شهادت ایشان را تبریک و تسلیت می گویم، همه ما در این عزا شریک هستیم.

وی افزود: ما به خانواده شهدا به ویژه کسانی که در سوریه شهید شده اند تسلیت می گوییم. مصطفی بدرالدین از نخستین مبارزان حزب الله محسوب می شد و در صف نخست جبهه نبرد با اسرائیل در معرکه «خلده» قرار داشت. وی در نبرد خلده پا به پای برادران خود در جنبش امل و دوشادوش برادران فلسطینی خود جنگید.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: مصطفی بدرالدین از نخستین مجروحان جبهه مقاومت به شمار می رفت و از بنیانگذاران جبهه های نبرد علیه اسرائیل بود. وی در سال ۱۹۹۵ فرماندهی نظامی حزب الله را تا اواسط سال ۱۹۹۶ برعهده داشت.

وی اظهار داشت: از مهمترین چالش هایی که در جریان فرماندهی نظامی وی به عنوان فرمانده مرکزی وجود داشت در طی نبرد خوشه های خشم و کشتار قانا حاصل شد. از مهمترین موفقیت های وی کمین معروف «کمین انصاریه» بود که به صورت مشترک از سوی عماد مغنیه و بدرالدین فرماندهی می شد. از جمله دستاوردهای ایشان همچنین توسعه رسانه های جنگی و جنگ روانی بود.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: مصطفی بدرالدین یکی از فرماندهانی بود که به هوش سرشار، شجاعت و صلابت شهره بود. به برکت تلاش های وی، جبهه مقاومت مانع از سقوط سوریه شد و در این کشور دستاوردهایی را کسب کرد.

وی تصریح کرد: پس از شهادت عماد مغنیه، مصطفی بدرالدین مسئولیت دیگری را برعهده گرفت و از جمله دستاوردهای وی در این زمینه کشف شبکه های جاسوسی در لبنان بود. در واقع وی مکمل تلاش نهادهای امنیتی لبنان در زمینه شناسایی و نابودی شبکه های تروریستی در لبنان بود.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: هنگامی که حزب الله تصمیم گرفت وارد سوریه شود، مصطفی بدرالدین مسئولیت اداره یگان های حزب الله در این کشور را برعهده گرفت و به برکت تلاش های وی و مقاومت، سوریه سقوط نکرد.

وی افزود: در پی شهادت مصطفی بدرالدین در سوریه همچون شهادت عماد مغنیه حرف و حدیث هایی مطرح شد و در واقع پس از شهادت هر کدام از فرماندهان مقاومت این صحبت ها پیش آمده است. شهدای مقاومت شهیدانی هستند که چه در لبنان یا سوریه و یا هر جبهه نبرد دیگری به شهادت می رسند.

دبیرکل حزب الله لبنان ضمن انتقاد از اعرابی که خادمان آمریکا و اسرائیل هستند گفت: این افراد بیش از خود اسرائیلی ها به اسرائیل خدمت کرده اند. ما ۳۴ سال است که با اسرائیل در نبرد قرار داریم و روزی دروغ نگفته ایم و دشمن اسرائیلی به صداقت و شجاعت ما اذعان کرده است اما برخی اعراب همچنان به صداقت و شجاعت ما شک دارند.

وی در ادامه گفت: امروز و در هفته گرامیداشت یاد شهید ذوالفقار خطاب به اسرائیل و اعراب می گویم که اگر به هر کدام از مبارزان ما تعرض کنید واکنش ما مستقیم و دردناک خواهد بود.